Pieniądze - ARiMR
BeatriceBB /Pixabay
Autor Aneta Wasilewska - 4 Lutego 2021

Wiadomość dla rodziców. ARiMR rozpoczęła wypłacać dopłaty na komputery

Rozpoczęła się wypłata dopłat do komputerów dla dzieci z rodzin rolniczych. Jak przekazała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji rolnictwa, do rodziców trafiło już prawie 40 milionów złotych.

- ARiMR wypłaca dofinansowanie do zakupu komputerów dla dzieci z rodzin rolniczych - ogłosiła dziś Agencja Rolnictwa i Modernizacji Rolnictwa.

Jak się okazuje, w ciągu zaledwie kilku dni na kontach rolników pojawiło się już blisko 40 milionów złotych.

39 tysięcy rolników starało się o dofinansowanie

Mowa o dofinansowaniu na zakup sprzętu komputerowego wraz z niezbędnym oprogramowaniem, z którego mogli skorzystać rolnicy. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Agencję, o dodatkowe pieniądze ubiegało się 39 tysięcy rolników. Przypomnijmy, termin składania wniosków minął 30 grudnia 2020 roku.

Nowy film Emilki z Laszek: Nowy film Emilki z Laszek: "Puściłam pawia". W Skaryszewie wszystko się nagrałoCzytaj dalej

Najwięcej wniosków złożono w województwach:

  • mazowieckim - 6,23 tys. wniosków,
  • lubelskim - 5,14 tys. wniosków,
  • małopolskim - 4,66 tys. wniosków,
  • wielkopolskim - 3,79 tys. wniosków.

- Łączna kwota dofinansowania, o które występowali rolnicy, wyniosła około 58,4 mln zł. Jeden wnioskodawca może otrzymać 1500 złotych dopłaty - przekazała ARiMR.

Niektórzy rolnicy już otrzymali pieniądze

Zgodnie z informacjami, jakie przekazała Agencja, kompletowanie dokumentów przez rolników jeszcze trwa, ale już teraz większość z zainteresowanych otrzymała zwrot pieniędzy za zakup komputera.

- Do 3 lutego biura powiatowe ARiMR wydały ponad 33 tys. decyzji o przyznaniu pomocy na kwotę nieco ponad 50 mln zł, z czego na konta ponad 26 tys. rolników Agencja przekazała już blisko 40 mln zł - informuje Agencja.

Jak podkreśliła Agencja Rolnictwa i Modernizacji Wsi, rolnicy, by otrzymać pieniądze, muszą do powiatowego biura ARiMR dostarczyć fakturę za zakupiony sprzęt.

- Mają na to czas do 15 kwietnia - przypomina ARiMR.

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: ARiMR

Następny artykuł