Pieniądze - dofinansowanie
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Autor Aneta Wasilewska - 9 Listopada 2020

MFiPR wydało oficjalny komunikat ws dofinansowania. Wiemy, ile pieniędzy trafi do polskich firm

Dziś pojawił się oficjalny komunikat MFiPR, z którego można się dowiedzieć więcej na temat dofinansowań, o które mogły starać się polskie firmy. Pieniądze już niedługo trafią do wybranych.

Pieniądze w kwocie 100 mln złotych zostały przeznaczone przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalne dla polskich firm. Dziś w sieci pojawił się komunikat, że zakończyło się składanie wniosków.

Magda z Magda z "Rolnik szuka żony" wielką przegraną programu? Wszystko jest już jasneCzytaj dalej

Pieniądze dla polskich firm. MFiPR wydało oficjalny komunikat

- 100 mln zł trafi do polskich firm pracujących nad nowymi technologiami w rolnictwie w ramach zakończonego naboru wniosków w konkursie Szybka Ścieżka „Agrotech" - przekazało dziś Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

Jak można było się dowiedzieć, już na początku przyszłego roku znane będą projekty, które otrzymają dofinansowanie. Z komunikatu, który dziś pojawił się w sieci, wiadomo, że zamknięty został nabór wniosków w konkursie Szybka Ścieżka "Agrotech".

O dodatkowe pieniądze mogły ubiegać się małe i średnie przedsiębiorstwa, duże firmy oraz konsorcja. Pieniądze, które zostaną przeznaczone na dofinansowanie, pochodzą z Programu Inteligentny Rozwój, a ich łączna kwota wynosi 100 mln zł.

Walka o życie w Walka o życie w "Rolnicy. Podlasie". Gienio i Andrzej przeżyli dramatyczne chwileCzytaj dalej

Na co mogą zostać przeznaczone pieniądze z dofinansowania?

Zgodnie z informacjami, które pojawiły się w momencie otwarcia naboru wniosków, wynikało, że pieniądze z dofinansowania będzie można przeznaczyć między innymi na: prowadzenie badań przemysłowych, eksperymentalnych prac rozwojowych i prac przedwdrożeniowych.

- Polska wieś staje się coraz bardziej innowacyjna. Pieniądze krajowe oraz Fundusze Europejskie wspierają innowacje we wszystkich sektorach gospodarki, w tym w sektorze rolno-spożywczym. Dzięki temu Polska może umacniać swoją wysoką pozycję w produkcji zdrowej i cenionej na świecie żywności oraz eksportować wysokie technologie służące do jej wytwarzania - przekazała wiceminister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Cała prawda o mamie Zenka Martyniuka. Ma 71 lat, a tak się zachowuje
2. NFZ z pilnym ogłoszeniem dla pacjentów. Muszą natychmiast zgłaszać jeden problem
3. Nagranie wszystko potwierdziło. Paweł z "Rolnik szuka żony" postawił na swoim

Co więcej, zgodnie z informacjami, którymi podzielił się resort, wynika, że pieniądze mogą otrzymać także osoby, które przygotowały projekt z wielu obszarów tematycznych w sektorze rolnym. Mowa przede wszystkim o automatyzacji, robotyzacji, mechanizacji, a także aplikacji i zaawansowanych usług cyfrowych.

Ale nie tylko, pieniądze mogą trafić także do osób, które zgłosiły projekty powiązane z digitalizacją produkcji, przetwórstwem rolno-spożywczym, innowacyjną żywność czy biotechnologią, a także bioenergią.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zamówił kanapkę z McDonald's, miała być bez sałaty, której nienawidzi. Gdy zobaczył swoje zamówienie, od razu złapał za aparat
  2. Weterynarze walczyli do upadłego, żeby uratować psa bogatego biznesmena. Nie do wiary, jak im później podziękowano
  3. Stawki będą niższe, pieniądze dopiero w przyszłym roku. Poznaliśmy kwoty dopłat
  4. W ukryciu na wsi zarabiali miliony. Policjanci pobledli, gdy zobaczyli na własne oczy
  5. Sesja narzeczeńska u Pawła z "Rolnik szuka żony". Zakochani z Baśkami w tle
  6. Joe Biden zawdzięcza wnukom więcej, niż mogłoby się wydawać. Najmłodsi w rodzinie opowiadają o relacji z dziadkiem
  7. Niemowlę zrobiło niespodziewaną pobudkę ogromnemu pitbullowi. Jego reakcja była natychmiastowa

Źródło: Farmer, PAP

Następny artykuł