Pieniądze - dofinansowanie
rolnikinfo.pl
Autor Aneta Wasilewska - 15 Listopada 2020

Zainteresowanie było tak duże, że zwiększono budżet na dofinansowania. Dobra wiadomość z NFOŚiGW

W sieci pojawiła się dobra wiadomość dla wszystkich, którzy składali wnioski o dofinansowanie z programu "Moja woda". Zainteresowanie było na tyle duże, że postanowiono o zwiększeniu budżetu.

Jeszcze 1 czerwca ogłoszony został nowy program pomocy. O dodatkowych pieniądzach dla wielu rodzin w Polsce mówili wtedy prezydent Andrzej Duda razem z Michałem Kurtyką, ministrem klimatu i środowiska podczas wspólnej konferencji. Teraz pojawiła się wiadomość, ze program "Moja Woda" cieszył się tak ogromnym zainteresowaniem, że podjęta została decyzja o zwiększeniu budżetu, dzięki czemu wszyscy, którzy złożyli wnioski, otrzymają dodatkowe pieniądze.

- Rekordowe prawie 25 tysięcy wniosków na dofinansowanie przydomowych instalacji retencyjnych wpłynęło w ramach rządowego programu „Moja Woda”. Nabór wniosków, których łączna kwota wyniosła ponad 114 mln zł prowadzony był od 1 lipca do 31 października 2020 r. przez Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej - przekazano na stronie NFOŚiGW.

Niepublikowane dotąd zdjęcia i wielki sekret Andrzeja z Niepublikowane dotąd zdjęcia i wielki sekret Andrzeja z "Rolnicy. Podlasie" ujrzały światło dzienne. Fani są zachwyceniCzytaj dalej

Budżet został zwiększony o dodatkowe 10 minilonów

- Podjąłem decyzję, aby NFOŚiGW zwiększył budżet programu „Moja Woda” w 2020 roku o dodatkowe 10,2 mln zł, do kwoty 114,87 mln zł. Dzięki temu nie zabraknie pieniędzy dla żadnej z prawie 25 tysięcy rodzin, które złożyły do końca października prawidłowy wniosek o dofinansowanie - przekazał minister Michał Kurtyka.

Co więcej, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) poinformował, że został zwiększony także wskaźnik osiągnięcia celu projektu oraz wskaźnik uzyskania planowanych efektów ekologicznych.

- Dzięki tym inwestycjom, uwzględniając zwiększony budżet, w gospodarstwach domowych zostanie zatrzymanych ponad 1,2 mln metrów sześciennych wody opadowej rocznie. Pozwoli to wydatnie odciążyć kanalizację i systemy dużej retencji, co zmniejszy ryzyko podtopień w wyniku ulewnych deszczów, a także przyczyni się do walki ze skutkami suszy - zaznaczył wiceprezes NFOŚiGW Artur Lorkowski.

Zgodnie ze zmianami, obecnie cały budżet programu wynosi więc 114,87 mln zł.

- Po zmianach, całkowity budżet programu wynosi 114,87 mln zł, przy czym Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zabezpiecza finansowanie w wysokości 110,2 mln zł, a wojewódzkie fundusze dodatkowo kwotę 4,67 mln zł. - dodnosi NFOŚiGW

Pieniądze z programu "Moja woda" - kto i na co mógł się ubiegać o dofinansowanie?

Głównym założeniem projektu "Moja woda" było, by każdy właściciel domu jednorodzinnego, który do końca października 2020 roku złożył wniosek o dofinansowanie, otrzyma dotacje do 5 tys. zł, ale nie więcej niż 80% kosztów. Chodzi o łagodzenie kosztów suszy, a także ograniczenia zagrożenia powodziowego poprzez budowę obok domu instalacji zatrzymujących deszczówkę.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Od poniedziałku gigantyczna zmiana na rynku mięsa. Hodowcy przerażeni
2. Zakażony COVID-19 uciekł ze szpitala do Biedronki. Wydały go własne ręce
3. Wielkie pieniądze idą do rolników. Internauci zdają relację

Zostały dwa tygodnie na wywiązanie się z obowiązku. Kary dla zapominalskich wyniosą nawet 5 tysięcy złZostały dwa tygodnie na wywiązanie się z obowiązku. Kary dla zapominalskich wyniosą nawet 5 tysięcy złCzytaj dalej

- Finansowaniem objęto zakup, montaż i uruchomienie instalacji pozwalających na zagospodarowanie wód opadowych i roztopowych na terenie nieruchomości objętej przedsięwzięciem. Dzięki temu wody te nie będą odprowadzane na przykład do kanalizacji bytowo-gospodarczej, kanalizacji deszczowej, rowów odwadniających odprowadzających poza teren nieruchomości, na tereny sąsiadujące, ulice, place itp. - przekazano na stronie NFOŚiGW.

- Otrzymane wsparcie przeznaczano na przewody odprowadzające wody opadowe, zbiornik retencyjny podziemny lub nadziemny, oczko wodne, instalację rozsączającą oraz elementy do nawadniania bądź innego sposobu wykorzystania zatrzymanej wody.- donosi więcej o programie "Moja woda" NFOŚiGW.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Widzisz biały kożuch na kapuście kiszonej lub ogórkach kiszonych i nie wiesz czy jeść czy wyrzucać? Wyjawiamy co oznacza biały nalot
  2. Nowa wiadomość od PKO BP ucieszy nie tylko klientów banku. Polacy w końcu się doczekali
  3. Internauci w mocnych słowach o Andrzeju i Gienku z "Rolnicy. Podlasie". Nikt się nie spodziewał
  4. Romans za kulisami "Rolnik szuka żony"? W sieci pojawił się zaskakujący wpis uczestniczki hitu TVP
  5. Inwazyjny gatunek z Azji zagraża gospodarce i ekosystemowi. Ludzie załamują ręce
  6. Szczeniak urodził się z niezwykłym wyrazem pyszczka. Ciągle wygląda na zmartwionego
  7. Na jaw wyszło, co łączy Kamila Stocha i Piotra Żyłę. Zarabiają nie tylko na skokach, Justyna Żyła brała w tym udział

Źródło: NFOŚiGW

Następny artykuł