Pieniądze - umowa
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Autor Aneta Wasilewska - 25 Grudnia 2020

700 mln euro pożyczki dla polskiej wsi. Umowa już została podpisana

Jak przekazuje Ministerstwo Finansów, blisko 700 milionów euro pożyczki zostanie przyznane dla polskiej wsi. Wiadomo, do kogo zostaną skierowane dodatkowe fundusze.

- Polska podpisała umowę kredytową z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym na wsparcie Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-20 - brzmi komunikat zamieszczony na stronie Ministerstwa Finansów.

Umowa została podpisana w środę i zapewnia blisko 700 milionów euro pożyczki na rozwój obszarów wiejskich.

700 milionów euro na rozwój obszarów wiejskich

- Umowa ta jest kolejnym przykładem naszej dobrej współpracy, a obszar, który wspiera pożyczka, wpisuje się w „zielone” priorytety Polski i EBI - powiedział minister Tadeusz Kościński.

Pieniądze będą pochodzić z Europejskiego Banku Inwestycyjnego.

Piękne słowa na święta. Gienek i Andrzej z Piękne słowa na święta. Gienek i Andrzej z "Rolnicy. Podlasie" o tradycjachCzytaj dalej

- Dzięki nowej umowie, Europejski Bank Inwestycyjny może dalej wspierać rozwój polskich obszarów wiejskich w sposób zrównoważony i przyjazny dla środowiska. Powstaną nie tylko nowe miejsca pracy, ale też sektor małych i średnich przedsiębiorstw uzyska znaczący impuls modernizacyjny w zakresie produkcji i przetwórstwa żywności - zaznaczyła Teresa Czerwińska, wiceprezes Europejskiego Banku Inwestycyjnego.

Kto będzie mógł liczyć na pieniądze z umowy?

Przede wszystkim na pieniądze z pożyczki mogą liczyć polscy rolnicy i przetwórcy.

- Umowa ma na celu wspieranie inwestycji w rolnictwie, przetwórstwie rolnym oraz dystrybucji produktów rolnictwa. Ma zwiększać konkurencyjność oraz promowanie produkcji przyjaznej dla środowiska. Przyczyni się do tworzenia miejsc pracy i rozwoju wsi. Przewiduje również istotne wsparcie dla inwestycji małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) w zakresie modernizacji produkcji rolnej i przetwarzania żywności, szczególnie w obszarach produkcji o wysokiej wartości dodanej, włączając w to produkcję zwierzęcą - zaznaczono na stronie ministerstwa.

Co więcej, w ramach wsparcia pieniądze przeznaczone zostaną również na inwestycje w sektor leśnictwa.

W ramach projektu wspierane będą również inwestycje w sektor leśnictwa.

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: Moneypl

Następny artykuł