Pieniądze - dofinansowanie
BeatriceBB/Pixabay
Autor Aneta Wasilewska - 29 Września 2020

Nowe dotacje od początku października. Wiemy kto może się ubiegać o ogromne pieniądze

Pieniądze dla rolników na wyciągnięcie ręki. Nowe dotacje rozpoczną się już na początku października. Wiadomo już, kto może ubiegać się o dofinansowanie. W programie można zdobyć ogromne pieniądze.

Pieniądze z programu Agroenergia będzie można zdobyć już od października. Dobrą wiadomość dla wszystkich rolników przekazał Rzecznik NFOŚiGW. Wiadomo, jak w tym roku będzie przebiegało ubieganie się o dodatkowe fundusze i kto będzie mógł na nich skorzystać.

Ruszają dotacje. Pieniądze dla jeszcze większej ilości chętnych

- W nowej odsłonie programu – który jest już dostępny na naszej stronie internetowej: http://www.nfosigw.gov.pl/oferta-finansowania/srodki-krajowe/programy-priorytetowe/agroenergia/agroenergia-2020/ – wysokość dotacji będzie uzależniona od mocy instalacji, a dla przedsięwzięć dotyczących budowy instalacji hybrydowej, czyli fotowoltaiki sprzężonej w jeden układ z pompą ciepła lub elektrowni wiatrowej z pompą ciepła, zaplanowaliśmy dodatkowe wsparcie - przekazał Rzecznik NFOŚiGW.

Jak się okazuje, teraz z programu skorzystać może jeszcze więcej osób. Przypomnijmy, w poprzednich edycjach programu, pieniądze trafiały jedynie do rolników indywidualnych. Nowa odsłona programu pozwala na zdobycie funduszy na zakup i montaż instalacji hybrydowych, a także akumulatorów wraz z falownikiem, które umożliwiają pracę instalacji fotowoltaicznej w systemie off- grid. Zgodnie z oficjalnymi informacjami, program ma na celu przede wszystkim wsparcie inwestycji o zainstalowanej mocy: 10-50 kWp, wykorzystujących Odnawialne Źródła Energii w rolnictwie, które polegają na zakupie instalacji fotowoltaicznej, wiatrowej, pomp ciepła. Co warto zaznaczyć, rolnicy nie mogą się starać o dofinansowanie na projekty, które mają na celu zwiększenie mocy istniejącej już instalacji.

W poprzedniej edycji programu Agroenergia rolnicy mieli możliwość ubiegania się o dotacje bezzwrotną nawet do 40% kosztów kwalifikowanych. W tegorocznej edycji będzie to 20%. Możliwe jest też otrzymanie dodatku w wysokości 10 tysięcy złotych. Może on trawić dla osób, które zdecydują się na przedsięwzięcia łączące. Aby ubiegać się o dofinansowanie, należy spełniać kilka warunków. Przede wszystkim przedsięwzięcie musi być rozpoczęte po złożeniu wniosku o dofinansowanie oraz urządzenia muszą być instalowane, jako nowe. Więcej informacji na temat dofinansowania podane jest na oficjalnej stronie internetowej.

Źródło: Farmer pl

Następny artykuł