Podatek - zwrot
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Autor Aneta Wasilewska - 28 Stycznia 2021

Już w poniedziałek rozpocznie się nabór wniosków. Rolnicy mogą ubiegać się o zwrot pieniędzy

Już od początku lutego rozpoczyna się pierwsza możliwość dla rolników, którzy chcą złożyć wniosek o zwrot akcyzy za paliwo rolnicze. Wnioski będzie można składać przez cały miesiąc. Stawka zwrotu w 2021 roku nie będzie inna niż w ubiegłych latach

Od 1 lutego 2021 roku rozpoczyna się nabór wniosków o zwrot akcyzy zawartej w cenie paliwa rolniczego. Rolnicy mogą składać wnioski do 1 marca bieżącego roku.

Zwrot akcyzy zawartej w cenie paliwa rolniczego

Razem z wnioskiem należy załączyć faktury VAT, a także faktury uproszczone bądź ich kopie, które będą dowodem na zakup oleju w okresie od 1 sierpnia 2020 r. do 31 stycznia 2021 r.

- Na fakturze nie jest wymagane podanie kodu CN oleju napędowego zakupionego do produkcji rolnej ani też numeru rejestracyjnego ciągnika rolniczego - przypomina portal Tygodnik Rolniczy.

Puda w TVP o emeryturach rolniczych. Potwierdził ostatnie informacjePuda w TVP o emeryturach rolniczych. Potwierdził ostatnie informacjeCzytaj dalej

Rolnicy, którzy ubiegają się o zwrot podatku w odniesieniu do bydła, zobligowani są o dołączenie do wniosku jeszcze jednego dokumentu. Chodzi o dokument wystawiony przez kierownika biura powiatowego ARiMR, w którym zamieszczona zostanie informacja o licznie DJP.

Należy jednocześnie pamiętać, że zwrot podatku akcyzowego w odniesieniu do bydła przysługuje tylko raz w roku, czyli od 1 lutego do 1 marca albo od 2 do 31 sierpnia.

Wnioski należy złożyć u wójta, burmistrza, prezydenta właściwego ze względu na miejsce położenia gruntów będących w posiadaniu rolnika lub współposiadaniu.

Zwrot podatku zostanie przekazany przelewem na rachunek bankowy w terminie 1 do 30 kwietnia bieżącego roku. Stawka zwrotu w 2021 roku nie będzie inna niż w ubiegłych latach i wyniesie 1 zł na 1 litr oleju.

Drugi termin

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, rolnicy jeszcze w terminie od 2 sierpnia 2021 r. do 31 sierpnia 2021 r. będą mogli składać wnioski.

- W terminie od 2 sierpnia 2021 r. do 31 sierpnia 2021 r. należy złożyć odpowiedni wniosek do wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, w zależności od miejsca położenia gruntów rolnych wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 lutego 2021 r. do 31 lipca 2021 r. w ramach limitu zwrotu podatku określonego na 2021 r. - przekazało MRiRW.

W przypadku drugiego w 2021 roku terminu składania wniosków pieniądze zostaną wypłacone od 1 do 29 października 2021 r. Łącznie na wypłatę dla rolników przeznaczono 1,18 mld zł z budżetu państwa.

Wniosek można znaleźć >tutaj<.

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: Tygodnik Rolniczy

Następny artykuł