
Nowy podatek już od pierwszego stycznia. Odbije się nie tylko na kieszeni konsumentów, ale i na całej branży
Już od 1 stycznia 2021 roku w życie ma zostać wprowadzony nowy podatek. Niestety, jak zauważają przedstawiciele związków pracodawców i organizacji branżowych oraz rolniczych, konsekwencje uderzą w każdego. Od konsumenta, do sadownika. Kwestia podatku cukrowego nie może czekać, dlatego skierowano apel, by nowy podatek został odłożony w czasie.
Podatek cukrowy ma wejść w życie już od pierwszego stycznia 2021 roku. Niestety, odbije się on nie tylko na kieszeniach Polaków, którzy będą więcej płacić podczas zakupów, ale i na rolnikach. Dziś dziewięć największych związków pracodawców i organizacji branżowych oraz rolniczych apeluje, by nie prowadzać zmian od przyszłego roku.
Podatek cukrowy z rocznym opóźnieniem
Dziewięć największych związków pracodawców i organizacji branżowych oraz rolniczych zaapelowało do Jarosława Gowina, by podjąć prace legislacyjne, dzięki, którym będzie możliwe przesunięcie na rok wejścia w życia nowej ustawy związanej z promocją prozdrowotnych wyborów konsumenckich.
W apelu zwrócona została uwaga na to, że obecna sytuacja w kraju i na świecie i tak dostatecznie uderza w producentów i rolników. Powołując się na sytuację pandemiczną, związki apelują, by chociaż o rok odłożyć wejście w życie ustawy.
- W swoim apelu organizacje zwracają uwagę, że wejście w życie wyżej wymienionej ustawy już w dniu 1 stycznia 2021 roku, w warunkach kryzysu spowodowanego zarówno pierwsza, jak i obecną falą pandemii COVID-19, będzie miało katastrofalne skutki dla całej branży nabojowej - pojawiło się w apelu ws podatku cukrowego.
Przerażająca przyszłość dla małych i średnich przedsiębiorstw
Zauważone zostało także to, że wprowadzenie nowego podatku dla małych i średnich przedsiębiorstw będzie oznaczać nawet 100-procentowy wzrost kosztów o konieczność opłaty podatku, chociaż nie przełoży się to na sprzedaż.
- Dopuszczenie do wejścia w życie ustawy z dniem 1 stycznia 2021 roku, oznacza świadome skazanie dużej ilości firm, szczególnie małych i średnich z branży napojowej na bankructwo, zaś pracowników na długotrwałe bezrobocie - dodano w uzasadnieniu.
Oszacowano, że po wprowadzeniu w życie podatku cukrowego na początku przyszłego rok, doprowadzi od utarty nawet 40 tysięcy miejsc pacy, co wywoła ogromny dramat dla wielu Polskich rodzin. Podkreślono, że przeczy to zapewnieniom Rządu o wsparciu przedsiębiorców w utrzymaniu miejsc pracy w obecnej sytuacji.
DZISIAJ GRZEJE:
1. Cała prawda o mamie Zenka Martyniuka. Ma 71 lat, a tak się zachowuje
2. Jeden z największych banków w Polsce wprowadza kapitalne rozwiązanie. Klienci mają powody do radości
3. Magda z "Rolnik szuka żony" wielką przegraną programu? Wszystko jest już jasne
- Biorąc pod uwagę obecne i przyszłe warunki funkcjonowania przedsiębiorstw wszelkie działania dotyczące nowych obciążeń dla przedsiębiorców nie powinny być rozważane nie wczęniej niż od 1 stycznia 2022 roku u to pod warunkiem dokonania rzetelnej oceny kondycji branży i oceny skutków regulacji - zakończono apel.
ZOBACZ TAKŻE:
- Babcia podzieliła się sekretnym przepisem na marynowaną kapustę. Znika ze stołu jako pierwsza
- Wierna suczka nagle podeszła do trumny właściciela. Żona zmarłego nie mogła uwierzyć
- Stawki będą niższe, pieniądze dopiero w przyszłym roku. Poznaliśmy kwoty dopłat
- Nowy podatek już od pierwszego stycznia. Odbije się nie tylko na kieszeni konsumentów, ale i na całej branży
- Zostały tylko 22 dni. Dla zapominalskich kary do 5 tysięcy złotych
- 11 listopada 1918 w prasie dominowało jedno słowo. Nie było mowy o "niepodległości"
- Szczeniak został znaleziony na śmietniku. Podziękował za pomoc w najbardziej wzruszający sposób
Źródło: Sadownictwo