Podatek cukrowy - informacje
rolnikinfo.pl
Autor Aneta Wasilewska - 9 Listopada 2020

Nowy podatek już od pierwszego stycznia. Odbije się nie tylko na kieszeni konsumentów, ale i na całej branży

Już od 1 stycznia 2021 roku w życie ma zostać wprowadzony nowy podatek. Niestety, jak zauważają przedstawiciele związków pracodawców i organizacji branżowych oraz rolniczych, konsekwencje uderzą w każdego. Od konsumenta, do sadownika. Kwestia podatku cukrowego nie może czekać, dlatego skierowano apel, by nowy podatek został odłożony w czasie.

Podatek cukrowy ma wejść w życie już od pierwszego stycznia 2021 roku. Niestety, odbije się on nie tylko na kieszeniach Polaków, którzy będą więcej płacić podczas zakupów, ale i na rolnikach. Dziś dziewięć największych związków pracodawców i organizacji branżowych oraz rolniczych apeluje, by nie prowadzać zmian od przyszłego roku.

Ogromna przesada w Ogromna przesada w "Rolnik szuka żony"? Przekroczono wszystkie granice, widzowie nie mają wątpliwościCzytaj dalej

Podatek cukrowy z rocznym opóźnieniem

Dziewięć największych związków pracodawców i organizacji branżowych oraz rolniczych zaapelowało do Jarosława Gowina, by podjąć prace legislacyjne, dzięki, którym będzie możliwe przesunięcie na rok wejścia w życia nowej ustawy związanej z promocją prozdrowotnych wyborów konsumenckich.

W apelu zwrócona została uwaga na to, że obecna sytuacja w kraju i na świecie i tak dostatecznie uderza w producentów i rolników. Powołując się na sytuację pandemiczną, związki apelują, by chociaż o rok odłożyć wejście w życie ustawy.

- W swoim apelu organizacje zwracają uwagę, że wejście w życie wyżej wymienionej ustawy już w dniu 1 stycznia 2021 roku, w warunkach kryzysu spowodowanego zarówno pierwsza, jak i obecną falą pandemii COVID-19, będzie miało katastrofalne skutki dla całej branży nabojowej - pojawiło się w apelu ws podatku cukrowego.

Walka o życie w Walka o życie w "Rolnicy. Podlasie". Gienio i Andrzej przeżyli dramatyczne chwileCzytaj dalej

Przerażająca przyszłość dla małych i średnich przedsiębiorstw

Zauważone zostało także to, że wprowadzenie nowego podatku dla małych i średnich przedsiębiorstw będzie oznaczać nawet 100-procentowy wzrost kosztów o konieczność opłaty podatku, chociaż nie przełoży się to na sprzedaż.

- Dopuszczenie do wejścia w życie ustawy z dniem 1 stycznia 2021 roku, oznacza świadome skazanie dużej ilości firm, szczególnie małych i średnich z branży napojowej na bankructwo, zaś pracowników na długotrwałe bezrobocie - dodano w uzasadnieniu.

Oszacowano, że po wprowadzeniu w życie podatku cukrowego na początku przyszłego rok, doprowadzi od utarty nawet 40 tysięcy miejsc pacy, co wywoła ogromny dramat dla wielu Polskich rodzin. Podkreślono, że przeczy to zapewnieniom Rządu o wsparciu przedsiębiorców w utrzymaniu miejsc pracy w obecnej sytuacji.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Cała prawda o mamie Zenka Martyniuka. Ma 71 lat, a tak się zachowuje
2. Jeden z największych banków w Polsce wprowadza kapitalne rozwiązanie. Klienci mają powody do radości
3. Magda z "Rolnik szuka żony" wielką przegraną programu? Wszystko jest już jasne

- Biorąc pod uwagę obecne i przyszłe warunki funkcjonowania przedsiębiorstw wszelkie działania dotyczące nowych obciążeń dla przedsiębiorców nie powinny być rozważane nie wczęniej niż od 1 stycznia 2022 roku u to pod warunkiem dokonania rzetelnej oceny kondycji branży i oceny skutków regulacji - zakończono apel.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Babcia podzieliła się sekretnym przepisem na marynowaną kapustę. Znika ze stołu jako pierwsza
  2. Wierna suczka nagle podeszła do trumny właściciela. Żona zmarłego nie mogła uwierzyć
  3. Stawki będą niższe, pieniądze dopiero w przyszłym roku. Poznaliśmy kwoty dopłat
  4. Nowy podatek już od pierwszego stycznia. Odbije się nie tylko na kieszeni konsumentów, ale i na całej branży
  5. Zostały tylko 22 dni. Dla zapominalskich kary do 5 tysięcy złotych
  6. 11 listopada 1918 w prasie dominowało jedno słowo. Nie było mowy o "niepodległości"
  7. Szczeniak został znaleziony na śmietniku. Podziękował za pomoc w najbardziej wzruszający sposóbŹródło: Sadownictwo

Następny artykuł