pogoda
unsplash.com / fot. Sandra Frey
Autor Magdalena Więckowska - 5 Stycznia 2021

Najnowsze wieści pogodowe. Od czwartku możliwa diametralna zmiana pogody

Pogoda w ostatnich tygodniach przypomina raczej jesień, aniżeli typową białą zimę, którą pamięta z przeszłości większość z nas. Dla fanów mrozu najnowsze wieści pogodowe mogą być obiecujące, bowiem prognozy wskazują na to, że od czwartku (7.01) zapowiada się spore ochłodzenie.

Pogoda zmieni się za sprawą wyżu znad Skandynawii, który będzie odpowiedzialny za napływ mroźnego, arktycznego powietrza na teren naszego kraju.

Zmiany pogodowe

Jak podaje portal TVN Meteo oraz Interia, źródeł ochłodzenia dopatrywać się możemy z północy i północnego wschodu. Na tereny Polski napłynie zimne, arktyczne powietrze.

Spadek temperatury będzie lekko odczuwalny już mniej więcej od 5 stycznia, a dalszy etap ochłodzenia pojawi się od czwartku 7 stycznia i potrwa mniej więcej do 11 stycznia. W niektórych częściach kraju może pojawić się oblodzenie, ponieważ w wielu regionach nie zabraknie także opadów deszczu.

Trzeba zatem uważać, będąc zarówno pieszym, jak i kierującym pojazdem.

Wystarczyła jedna decyzja ws. Wystarczyła jedna decyzja ws. "Rolnicy. Podlasie". Fani dali upust swoim emocjomCzytaj dalej

Aura w kolejnych dniach

W nocy temperatura zawsze spada, a w tym tygodniu po zmroku możemy oczekiwać temperatury poniżej zera. W ciągu całego dnia temperatura może wynieść od -3 stopni Celsjusza do zera.

Nie zabraknie także marznącego deszczu, m. in. w województwach: opolskim, dolnośląskim, podlaskim, warmińsko-mazurskim oraz kujawsko-pomorskim.

Prognozowane ochłodzenie ma nastąpić 7 stycznia i potrwać do 11 stycznia. Jak podaje Interia, w czwartek najzimniej ma być w województwie łódzkim (-2 stopnie Celsjusza) i lubuskim (-1), a nieco cieplej będzie we wszystkich wschodnich rejonach Polski, gdzie słupek rtęci dosięgnie poziomu 2 stopnia Celsjusza.

Jeszcze chłodniej będzie 8 stycznia, gdzie minusowe temperatury pojawią się również w województwie zachodniopomorskim (-1 stopień Celsjusza) i śląskim (-1 stopień Celsjusza).

9 stycznia lekki mróz ogarnie także województwa: pomorskie, podlaskie, warmińsko-mazurskie i świętokrzyskie. W pozostałych częściach kraju temperatura będzie oscylować około zera.

10 i 11 stycznia możemy oczekiwać pogłębienia trendu chłodnych temperatur. Czy mroźna aura pozostanie z nami na dłużej? Trudno prognozować, lecz z obecnych przewidywań synoptyków spadek temperatur będzie tylko chwilowy.

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Następny artykuł