Pogoda - następny tydzień
MolnarSzabolcsErdely/Pixabay
Autor Aneta Wasilewska - 11 Października 2020

Polacy muszą się przygotować. Już od jutra spodziewać się można zmian w pogodzie

Pogoda na nadchodzący tydzień nie napawa optymizmem. Okazuje się, że piękne jesienne dni, są już za nami. Trzeba przygotować się na zmiany w pogodzie. Jak w nadchodzącym tygodniu będzie w kraju?

Pogoda zgodnie z prognozami Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ulegnie zmianie. Jest to efekt niżu, który znad Adriatyku będzie przemieszczać się w stronę Polski. Już na początku tygodnia należy spodziewać się opadów deszczu. W poniedziałek spaść może nawet do 15 mm na południu kraju.

Pogoda na poniedziałek. Deszczowy dzień w całym kraju

Jak przekazują synoptycy z IMGW, najmniej opadów spodziewać się można na zachodzie kraju. Jednak to w tym miejscu jutro będzie najchłodniej. Minimalna temperatura wyniesie zaledwie 2 stopnie. Miejscami może wystąpić nawet spadek do -1 przy gruncie. Najwyższe temperatury będą na wschodzie. Mowa jedynie o 10 stopniach. Co więcej, w wielu miejscach w kraju należy spodziewać się mgieł, które lokalnie mogą ograniczać widoczność nawet do 300 m. Najbardziej intensywne opadu deszczu prognozowane są w pasie od Mazowsza po Śląsk i Małopolskę. Spodziewane jest, że w górach spadnie śnieg, który w Tatrach przyniesie 15 cm przyrost pokrywy śnieżnej, a 5 cm w Sudetach.

Pogoda na wtorek i środę

Już w nocy z poniedziałku na wtorek występować będą deszcze. Padać będzie także przez cały dzień. Zgodnie z prognozami IMGW, spodziewać się można silniejszych opadów, niż w poniedziałek. W sumie na wschodzie i południowym zachodzie może spaść od 15-20 mm, a na krańcach południowych do 30 mm. Termometry pokażą maksymalnie 7 stopni na południu i do 15 na południowym wschodzie.

Natomiast w środę na wschodzie kraju opady będą już mniejsze. Deszcze nie będą tracić na intensywności na zachodzie, północy i na krańcach południowych Polski. Miejscami spaść może nawet 50 mm deszczu. W dzień temperatura wyniesie od 9 do 13 stopni. Zgodnie z prognozami dalsza część tygodnia nadal będzie deszczowa i pochmurna, jedynie zmniejszy się natężenie opadów.

Źródło: RMF

Następny artykuł