Pogoda - dramatyczna sytuacja
ulleo/Piabay
Autor Aneta Wasilewska - 15 Października 2020

Dramatyczna sytuacja rolników, nic nie mogą zrobić. Prognozy nie są najlepsze, pogoda nie odpuści

Pogoda nie napawa optymizmem rolników. Niestety, w tym przypadku nic się nie da zrobić. Prognozy są nie najlepsze, a konsekwencje widoczne są, jak na dłoni.

Pogoda w tym roku nie sprzyja rolnikom. Niestety, już odnotowywany jest wielki problem, na który bezpośredni wpływ miały niesprzyjające warunki atmosferyczne. W tym przypadku nie da się nic zrobić.

Wszyscy powinni się przygotować, zacznie się już w drugiej połowie miesiąca. Rolnicy mają mało czasu na zadbanie o uprawy i gospodarstwaWszyscy powinni się przygotować, zacznie się już w drugiej połowie miesiąca. Rolnicy mają mało czasu na zadbanie o uprawy i gospodarstwaCzytaj dalej

Pogoda już wpłynęła na zbiory

Niestety, w obecnym sezonie należy liczyć się z tym, że opóźnienie w zbiorach kukurydzy jest ogromne. Nad Polską pojawiły się obfite deszcze, co doprowadziło do tego, że na polach wciąż jest mokro. Dziś zbierane są jedynie pojedyncze plantacje. Pogoda wpłynęła bardzo negatywnie na sytuację rolników. Obecnie na rynku jest ogromne zapotrzebowanie na zakup nasion, a ich kompletnie brakuje. Jak przekazał portal Farmer, firmy niemalże nie skupiły surowca. Co więcej, zaledwie wczoraj Izba Zbożowo-Paszowa poinformowała, że za szybkie dostawy suchej kukurydzy firmy paszowe mogą zapłacić 800-820 zł/t.

Rolnik ukarany ogromnym mandatem za pracę w polu. Powód? Miastowym nie spodobała się jedna rzeczRolnik ukarany ogromnym mandatem za pracę w polu. Powód? Miastowym nie spodobała się jedna rzeczCzytaj dalej

Ceny w skupach są niższe, niż podaje Izba Zbożowo-Paszowa

Zgodnie z danymi, jakie przedstawił portal Farmer, ceny w skupach są niższe od tych, które zaprezentowała Izba Zbożowo-Paszowa. Jak się okazuje, suche ziarno wyceniają na 640-700 zł/t netto. Tylko że trzeba liczyć się z tym, że takiego praktycznie nigdzie niema. W takim razie co jest w skupach? Okazyjnie można trafić na dostawy mokrej kukurydzy. Należy brać jednak pod uwagę, że cena wynosi około 420 do 450 zł/t netto, ale jej wilgotność to 30 procent. Pogoda doprowadziła do tego, że nawet tego surowca już gdzieniegdzie brakuje, a jeśli jest gdzieś dostępny, to wilgotność przekracza 35 proc.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Emerytury rolników są dramatycznie niskie. Opublikowano najnowsze dane
2. Nie żaden prawnik, nie ekonomista. Nową najwyższą emeryturę w Polsce otrzymuje robotnik
3. Koty trzeba zamknąć w domu? Okazuje się, że na dworze stanowią ogromne zagrożenie

Pogoda, którą mamy za oknem utrudnia żniwa kukurydziane. Niestety, nawet dziś opady deszczu mają pojawić się w całym kraju. Padać będzie z mniejszą intensywnością, ale opady nas nie opuszczą. Warto też zauważyć, że czekając na zbiory kukurydzy, wolno wzrastają ceny innych zbóż w Polsce. Mowa przede wszystkim o pszenicy, która w porównaniu z ubiegłym tygodniem podrożała nawet o 10 zł na jednej tonie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niesamowite zastosowanie liści laurowych. Rozwiążą uciążliwe problemy ze skórą, działanie zachwyci każdego
  2. Pracownica schroniska nie wiedziała, że jest nagrywana. Wideo z monitoringu pokazało prawdę o jej pracy
  3. Fatalne informacje o polskim aktorze i jego chorym synu. Nie mają nawet na chleb
  4. Kulisy "Rolnik szuka żony" ujawnione przez jednego z uczestników. Oburzające oszustwo, dał się im nabrać
  5. Tylko dla osób o mocnych nerwach. Akcja policji musiała być natychmiastowa, chwile grozy na polskiej wsi
  6. Zmieniają obostrzenia, właśnie opublikowano nowe rozporządzenie. Już jutro wchodzą w życie

Źródło: Farmer

Następny artykuł