pogoda
PHOTO:ANNA GARWOLINSKA / SE / EAST NEWS
Autor Magdalena Więckowska - 26 Listopada 2020

Wkrótce nadejdzie zmiana pogody. Tej jesieni tak jeszcze nie było

Pogoda w ciągu najbliższych dni może się dość znacznie zmienić. Najprawdopodobniej po raz pierwszy w tym roku poczujemy prawdziwy dotyk zimy - temperatura ma znacznie spaść, a poza tym lokalnie mogą pojawić się pierwsze opady śniegu. Ostatnim relatywnie ciepłym dniem ma być piątek 27 listopada. Co nas czeka w najbliższych dniach?

Pogodowe zmiany bez wątpienia uświadamiają nam, że zima już za progiem. Ostatnie słoneczne dni zawdzięczamy wyżowi obecnemu nad obszarem Polski.

Józef z “Rolnik szuka żony” żali się internautom. W kandydatkach odrzuciła go porażająca rzeczJózef z “Rolnik szuka żony” żali się internautom. W kandydatkach odrzuciła go porażająca rzeczCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Dokładnie 7 dni na złożenie wniosku o dopłatę. Tysiące osób mogą otrzymać pomoc
  2. Dasz na tacę płacąc kartą? Biskupi chcą wprowadzenia terminali do kościołów
  3. Decyzja ws. nieuczciwych praktyk pośredników handlu żywnością. Szykują się zmiany

Pogoda na piątek

W piątek 27 listopada spodziewać się możemy całkiem ładnej pogody, choć możliwe, że w niektórych częściach kraju będzie już odczuwalny spadek temperatury i krótkotrwałe zachmurzenia.

Cyrkulacja powietrza nad Polską zmieni się w nocy z piątku na sobotę, co przyniesie sporą zmianę w aurze. Od tego czasu odczujemy w naszym kraju pierwsze oznaki zimy, co zdarzy się po raz pierwszy w tym sezonie.

W piątek w pasie od Wrocławia do Lublina spodziewać się można przelotnych opadów, które nie będą miały długotrwałego charakteru.

Temperatura będzie natomiast oscylować w granicach 3-4 stopni w południowo-wschodniej części Polski do 7-8 w zachodniej i północnej części kraju.

Dokładnie 7 dni na złożenie wniosku o dopłatę. Tysiące osób mogą otrzymać pomocDokładnie 7 dni na złożenie wniosku o dopłatę. Tysiące osób mogą otrzymać pomocCzytaj dalej

Weekendowa zmiana

Początkiem zmian będzie noc z piątku na sobotę. Dzięki temu w sobotę 28 listopada niebo nad naszym krajem będzie piękne i słoneczne, choć temperatura w znaczący sposób spadnie.

Cała Polska znajdzie się pod wpływem zimnego wyżu skandynawskiego, który niechybnie wskazuje na potrzebę ubrania zimowej garderoby. Ponadto z północnego wschodu spodziewać się możemy napływu polarno-kontynentalnego wiatru, który dodatkowo obniży i tak już niską temperaturę.

Pogoda ta pozostanie obecna aż do połowy następnego tygodnia. Co w praktyce oznacza dla nas obecność skandynawskiego wyżu, poza spadkową temperaturą?

Niewykluczone są opady śniegu we wschodniej i południowej części Polski. W dzień na termometrach będziemy mogli zobaczyć 0 stopni Celsjusza, natomiast w nocy może to być minus 2 do minus 4 stopni. Zmiana pogody w weekend jest wyraźnym sygnałem do tego, że zima już za pasem.

Pokłócili się o miedzę, chwycił za siekierę. Do akcji wkroczyła policjaPokłócili się o miedzę, chwycił za siekierę. Do akcji wkroczyła policjaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

   1. Gessler przeszła samą siebie. Jej przepis na pierogi z kapustą zachwyci nawet niejadka
   2. "Twoja twarz brzmi znajomo 13". Gwiazda programu pokazała odważne zdjęcie. Fani są zachwyceni
   3. Sprzedaż nieruchomości rolnych może być wstrzymana na 5 lat. Chodzi o konkretny typ działek
   4. Pokłócili się o miedzę, chwycił za siekierę. Do akcji wkroczyła policja
   5. Józef z “Rolnik szuka żony” żali się internautom. W kandydatkach odrzuciła go porażająca rzecz
   6. Małopolskie: wstrząsający widok w centrum miasta. Wywiesił kończyny zwierzęcia w parku
   7. Właśnie ujawniono ostatnie życzenie Diego Maradony. Napisał list, miał jedną prośbę

Następny artykuł