pogoda
ventusky.com
Autor Magdalena Więckowska - 28 Stycznia 2021

Zaciekła bitwa frontów. Prognozy pogody na najbliższe dni

Przez kolejne dni będziemy świadkami zawirowań pogodowych - niż z północnej i środkowej Europy będzie walczył o wpływy z wyżem w terenów Hiszpanii. Oznak niżu spodziewać się możemy już 28 stycznia, lecz kolejnego dnia musimy przygotować się na pogodową przeplatankę.

Pogoda do końca tygodnia będzie każdego dnia nieco inna - w Polsce, będącej raz po wpływem niżu, innym razem - wyżu, będziemy mieli do czynienia zarówno z piękną, słoneczną pogodą, jak i opadami śniegu.

Pogodowe bitwy frontów

Jak podaje Wirtualna Polska w czwartek 28 stycznia 2021 roku będziemy mieli do czynienia z frontem, który przyniesie zachmurzenie i opady w zachodniej Polsce. Niewykluczone będą opady śniegu, a także śniegu z deszczem.

Wedle prognozy portalu ventusky.com w pierwszej części tego dnia przejaśnienia możemy oczekiwać tylko w pasie wschodniej Polski, od północnych do południowych krańców kraju. Później na wschodzie mogą pojawić się jednakże chmury i opady śniegu, wyłączając tereny południowo-wschodnie.

Jeśli będzie padał śnieg, jego warstwa na terenach nizinnych może osiągnąć około 2 centymetry. Nieco inaczej będzie w Karkonoszach, gdzie można oczekiwać około 3 do 5 centymetrów śniegu.

MRiRW: Nowa ustawa o hodowli zwierzątMRiRW: Nowa ustawa o hodowli zwierzątCzytaj dalej

Jak podaje portal ventusky.com temperatura ma oscylować od około 5 stopni Celsjusza w zachodniej części Polski do -5 stopni Celsjusza na wschodzie.

Kolejnego dnia, w piątek 29 stycznia, odczujemy wiatr z zachodu, a wraz z nim na teren naszego kraju wpłynie iberyjski wyż, zapewniający słoneczną, miłą pogodę. Opady śniegu pojawią się jedynie na Warmii, Mazurach i Podlasiu, choć będą to ilości symboliczne.

W piątek temperatura nieco się obniży na terenie całego kraju - będzie to maksymalnie -5 stopni Celsjusza, z wyłączeniem Pomorza, gdzie będzie o kilka stopni cieplej.

Tego samego dnia po południu nad Polskę zacznie nadciągać powietrze zwiastujące kolejną zmianę aury.

Pogoda na weekend

Pierwszy dzień weekendu, 30 stycznia, upłynie pod znakiem chmur, śniegu oraz śniegu z deszczem. W większości nie będą to intensywne opady, poza południową i południowo-wschodnią Polską. W sobotę na wspomnianych terenach można oczekiwać nawet od 4 do 8 centymetrów śniegu.

Czy w niedzielę możemy spodziewać się kolejnej zmiany pogodowej? Z prognoz wynika, iż najprawdopodobniej tak właśnie będzie - 31 stycznia zafunduje dawkę słonecznej pogody. Mimo to temperatura nie będzie rozpieszczać - we wschodniej części Polski będzie to około -4 stopnie Celsjusza, na zachodzie około -1 stopni Celsjusza.

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

źródło: wp.pl, ventusky.com

Następny artykuł