Polacy
pixabay.com
Autor Magdalena Więckowska - 30 Października 2020

"Jestem przerażona". Kulisy dramatu, który przeżywają miliony Polaków

Polacy są narodem, dla którego zwyczaje i tradycje świąteczne są niezwykle ważnym punktem całorocznego kalendarza. Ostatnie doniesienia z kancelarii Prezesa Rady Ministrów są jednoznaczne: w 2020 roku nie będzie Wszystkich Świętych w takiej formie, jaką znaliśmy dotychczas. Dla wielu osób, które w bieżącym roku pochowały swoich bliskich zmarłych może być to ciężki czas ze względu na brak możliwości spotkania z innymi członkami rodziny. Istnieje jednak druga strona medalu o znaczeniu ekonomicznym: wiele osób krytykuje premiera za tak późne ogłoszenie w kwestii zamknięcia cmentarzy. Właściciele kwiaciarni i wszyscy ci, którzy zainwestowali w setki donic z chryzantemami i tysiące zniczy uważają to za cios poniżej pasa.

Polacy w znakomitej większości podporządkowują się rygorom sanitarnym i starają się nosić maseczki zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia. Pandemia koronawirusa nie odpuszcza i obecnie nikt nie ma wątpliwości, że mamy do czynienia z jej drugą falą. W bieżącym tygodniu w mediach pojawiały się nieoficjalne informacje o groźbie wprowadzenia drugiego lockdownu. Dzisiejsza konferencja rozwiała te wątpliwości, jednakże przyniosła inne wieści - te dotyczące cmentarzy.

Matka uznała ją za porażkę, bo wyszła za mąż za rolnika. Potem wydarzyło się coś, co zamknęło usta wszystkim dookołaMatka uznała ją za porażkę, bo wyszła za mąż za rolnika. Potem wydarzyło się coś, co zamknęło usta wszystkim dookołaCzytaj dalej

Polacy, którzy zarabiają dzięki świętom

Istnieje spora grupa ludzi w Polsce, którzy z utęsknieniem czekają na Zaduszki i dzień Wszystkich Świętych. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że pod koniec października i na początku listopada sprzedaż popularnych chryzantem i zniczy rośnie w niezwykle szybkim tempie. Dla pracowników kwiaciarni i przycmentarnych sklepów jest to niekiedy jedyna okazja w roku, która pomaga podreperować budżet i pozwolić na finansowe odbicie. Jest to o tyle istotne, gdyż już od wiosny można obserwować zastój gospodarczy. Wiele osób liczyło na to, że dzięki Wszystkim Świętym będą mogli zarobić nieco więcej.

Józef z “Rolnik szuka żony” wyznał sekret, który może przekreślić przyszły związek. Jego dramat podzielają miliony mężczyznJózef z “Rolnik szuka żony” wyznał sekret, który może przekreślić przyszły związek. Jego dramat podzielają miliony mężczyznCzytaj dalej

Przerażenie i niedowierzanie

Zamknięcie cmentarzy ma potrwać od 30 października do 2 listopada włącznie. Kwiaciarze i handlarze relacjonują, że w ich magazynach są gotowe wiązanki, które klienci zamówili z wyprzedzeniem. Teraz najprawdopodobniej przedsiębiorcy pozostaną z niesprzedanym towarem i gigantycznymi stratami. Kwiaciarka, z którą rozmowę przeprowadziło money.pl, dzieli się:
- Łatwo się domyślić, co ta decyzja oznacza dla mojej firmy. To strata finansowa idąca w dziesiątki tysięcy złotych. W tej chwili jestem przerażona.

Krytycy rządowej decyzji mówią, że najgorszym błędem polityków było podanie informacji o zamknięciu cmentarzy tak późno. Być może jednak wiele osób, które nie będą miały możliwości odwiedzenia swoich bliskich zmarłych do 2 listopada, wesprze lokalne biznesy w późniejszym czasie.

Nagła kontrola zdradziła czyn, który ma na sumieniu wielu Polaków. Wszystko przez pieniądzeNagła kontrola zdradziła czyn, który ma na sumieniu wielu Polaków. Wszystko przez pieniądzeCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Najpiękniejsza Polka wyjawiła nieziemski przepis na rosół. Udka kurczaka zastąpiła znacznie lepszym zamiennikiem
  2. Chcą uśpić 14-letniego lwa. Powód bardzo przykry, łzy ciekną z oczu
  3. Dotkliwe słowa ministra rolnictwa o strajku. Ma inną wersję wydarzeń
  4. Dziesiątki tysięcy spaliły się w jedną noc. Nikt nie dowierza, wielka tragedia
  5. Skandaliczna kradzież ciągników wartych majątek. Nagroda za pomoc w znalezieniu złodzieja
  6. Tysiące Polaków nie zadbają w tym roku o groby bliskich. Na szczęście jest wyjście z trudnej sytuacji
  7. Halloween już jutro. Corgi dobrze wie, co robi się z dynią

Następny artykuł