policja
East News / fot. Zofia i Marek Bazak
Autor Magdalena Więckowska - 3 Grudnia 2020

Przez 8 miesięcy włamywali się na posesję. Nie do wiary, co kradli

Komenda Powiatowa Policji w Brzezinach zatrzymała dwóch włamywaczy, którzy przez osiem miesięcy włamywali się na prywatną posesję, by kraść karmę dla kur. Jeden ze sprawców jest w wieku 31 lat i pochodzi z powiatu skierniewickiego. Drugi ma natomiast 49 lat i jest mieszkańcem powiatu brzezińskiego. Przez cały okres swawoli ukradli aż 27 karmy, która warta jest ponad 43 tysiące złotych.

Policja bada sprawę - na obecną chwilę ustalono, że włamywacze dokonywali kradzieży od marca do 28 listopada, kiedy to zostali zatrzymani.

Policja w akcji

Kradzież z włamaniem - takie zarzuty usłyszał 31-latek i 49-latek, którzy przez wiele miesięcy dopuszczali się skandalicznego procederu.

Jak to możliwe, że przez tak długi czas pozostali bezkarni? Najprawdopodobniej byli dobrze przygotowani do tego, by kraść karmę na tak dużą skalę.

Nic natomiast nie wiadomo o tym, by złodziejom miał ktoś pomagać.

Policja nie podała również do publicznej wiadomości, czy mężczyźni kradli karmę po to, by ją sprzedawać, by też na użytek dla własnego drobiu.

27 karmy dla drobiu

Całkowita wartość gigantycznej ilości karmy dla kur wyniosła - według szacunkowych ocen policji - 43 752 złotych.

Jest to niebotyczna kwota, co - w świetle prawa - pogarsza sytuację włamywaczy. Przez to, że kradzież wpłynęła na duże straty prawowitego właściciela karmy, złodziejom grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Właściciel musiał podejrzewać, że coś niedobrego dzieje się z karmą dla kur, ponieważ na miejscu czekała na złodziei policja z Brzezin.

Mężczyźni zostali tym samym przyłapani na gorącym uczynku podczas włamania do zbiornika paszowego.

Dzięki temu nie ma wątpliwości, kto dopuszczał się przestępstwa. Zarzuty zostały już postawione, obecnie mężczyźni oczekują na wyrok sądu w sprawie.

Następny artykuł