Wypadek - policja
Komenda Powiatowa Policji w Szamotułach/Facebook
Autor Aneta Wasilewska - 4 Lutego 2021

Rolnik stracił panowanie nad pojazdem. Zniszczył ciągnik, dom i słup oświetleniowy

W Wielkopolsce doszło dziś do niebezpiecznego zdarzenia na drodze. Rolnik na skutek niesprzyjających warunków pogodowych, stracił panowanie nad ciągnikiem, w wyniku czego zniszczony został pojazd, ogrodzenie, elewacja i słup oświetleniowy. Policjanci z KPP Szamotuły zaapleowali do kierowców.

Dziś, 4 lutego w Oborzycku w Wielkopolsce doszło do wypadku. Rolnik, który prowadził ciągnik rolniczy John Deere wraz z dwoma przyczepami wypełnionymi zbożem, stracił panowanie nad maszyną.

Kierowca stracił panowanie nad ciągnikiem

- Policjanci pracują właśnie na miejscu zdarzenia drogowego w Obrzycku. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, iż kierujący ciągnikiem rolniczym nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechał na prawą stronę i przewrócił pojazd na bok - przekazali przed kilkoma godzinami funkcjonariusze z KPP Szamotuły.

Zgodnie z informacjami, których udzielili funkcjonariusze, podczas wypadku doszło także do uszkodzenia ogrodzenia, elewacji domu i słupa oświetleniowego.

Nowy film Emilki z Laszek: Nowy film Emilki z Laszek: "Puściłam pawia". W Skaryszewie wszystko się nagrałoCzytaj dalej

- Dodatkowo, od pojazdu odczepiły się przyczepy, które uszkodziły ogrodzenie oraz elewację domu, a także słup oświetleniowy - dodali funkcjonariusze.

Podczas zdarzenia jedna z przyczep przewróciła się na bok, a jej ładunek rozsypał się na drodze.

Kierowca otrzymał mandat. Policjanci zaapelowali o ostrożność

Jak się okazało, rolnik, który kierował pojazdem, był trzeźwy. Mężczyzna za spowodowanie zdarzenia drogowego otrzymał mandat karny. Po zdarzeniu, funkcjonariusze z Komendy Państwowej Policji w Szamotułach zwrócili się do kierowców z apelem o ostrożność.

- Drodzy kierowcy, uważajcie na drogach - przekazali funkcjonariusze z KPP Szamotuły.

Wypadek

Wypadek

fot. Facebook/ KPP Szamotuły

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: KPP Szamotuły, Tygodnik Rolniczy

Następny artykuł