Policja - buraki
KPP Środa Wielkopolska
Autor Aneta Wasilewska - 4 Grudnia 2020

Nie ma dnia bez wykroczeń, niebezpieczeństwo dla rowerzystów i kierowców. Policja apeluje o prawidłowe zabezpieczanie ładunków

Niestety, wraz z rozpoczęciem kampanii buraczanej pojawiły się problemy na drodze. Policjanci ze Środy Wielkopolskiej przekazali, że w rejonie nie ma dnia bez wykroczenia związanego z transportem buraków. W związku z nieprawidłowo zabezpieczonym transportem doszło w dostatnich dniach do groźnego wypadku, gdy burak spadł na głowę rowerzyście.

- Buraki wysypujące się na ulice i drogi, spadające przed inne pojazdy – to niestety codzienność średzkich dróg jesienią. Kampania trwa, ale pamiętać trzeba, że niezabezpieczone ładunki są groźne dla innych uczestników ruchu drogowego, dlatego mandatów za takie wykroczenie nie brakuje - przekazali funkcjonariusze z KPP w Środzie Wielkopolskiej.

Jak przekazują funkcjonariusze, w Środzie Wielkopolskiej na dobre rozpoczęła się już kampania buraczana. Niestety, wraz z nią pojawiły się problemy na drodze. Przewożenie buraków w niezabezpieczonym transporcie jest codziennością. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego przekazali, że nie ma dnia bez wykroczenia tego typu.

Policja: "Tu nie chodzi o czepianie się"

- Tu nie chodzi o czepianie się. Buraki spadają z przyczep i to jest bardzo niebezpieczne. Kierowcy jadący za ciężarówkami czują dyskomfort, bo ładunek wysypuje się przy hamowaniu i na każdym zakręcie. Nagle część ładunku potrafi spaść wprost pod koła jadącego za ciężarówką innego auta. W najlepszym przypadku dochodzi do nagłego, niebezpiecznego hamowania - przekazał kom. Marcin Puzicki, szef Wydziału Ruchu Drogowego.

Puzicki zapewnił, że policjanci nieustannie wlepiają mandaty za nieprawidłowo zabezpieczony transport.

GIW: Nie ma podstaw do blokowania transportu świńGIW: Nie ma podstaw do blokowania transportu świńCzytaj dalej

Teksty wybrane dla Ciebie:

Groźny wypadek przez niezabezpieczony transport

Niestety, policjanci ze Środy Wielkopolskiej przekazali, że w ostatnich dniach niewłaściwie zabezpieczony transport buraków doprowadził do groźnego wypadku.

- Taki wysypujący się ładunek szczególnie groźny jest dla pieszych i rowerzystów. Mundurowi wskazują wypadek odnotowany kiedyś na rondzie Jana Pawła II w Środzie, gdzie spadający burak uderzył w głowę przejeżdżającego rowerzystę. Cyklista trafił do szpitala w stanie krytycznym - przekazali funkcjonariusze z KPP w Środzie Wielkopolskiej.

Policjanci apelują o bezpieczny transport buraków

- Prawidłowe wykonanie załadunku i jego zabezpieczenie stanowi podstawę bezpiecznego transportu. Przewożony towar nie może naruszać stateczności zestawu, utrudniać kierowania pojazdem oraz ograniczać widoczności. Ładunki sypkie powinny być umieszczone w szczelnej skrzyni ładunkowej i dodatkowo osłonięte zasłonami, które uniemożliwią wysypywanie się materiału. To właśnie ten obowiązek spoczywa na osobach przewożących właśnie buraki - zaznaczono na stronie KPP w Środzie Wielkopolskiej.

- Wbrew obiegowej opinii umocować należy każdy ładunek, niezależnie od jego wagi - dodał Puzicki.

Co oznacza, że do każdego kierowcy należy odpowiednie zabezpieczenie ładunku.

Niska cena, problem ze zbytem. Rolnicy nie mają złudzeń, nie przetrwają bez skupu interwencyjnegoNiska cena, problem ze zbytem. Rolnicy nie mają złudzeń, nie przetrwają bez skupu interwencyjnegoCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

Źródło: KPP Środa Wielkopolska

Następny artykuł