Policja - ogórki
Wielkopolska Policja
Autor Aneta Wasilewska - 9 Lutego 2021

Policja zatrzymała dwie osoby. W transporcie ogórków przemycali narkotyki

Policja zatrzymała dwóch mężczyzn w Mosinie pod Poznaniem. Mężczyźni akurat zajmowali się przeładunkiem towaru, jak się okazało, pod kilkuset kilogramową warstwą warzyw ukryte były narkotyki o wartości 10 mln zł.

- Policjanci z wydziału antynarkotykowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu wraz z policjantami Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie kilka dni temu przeprowadzili operację przechwycenia dużego ładunku narkotyków. W podpoznańskiej Mosinie na terenie jednej z posesji zatrzymali dwóch mężczyzn zajmujących się przeładunkiem towaru z naczepy ciągnika siodłowego do towarowego busa - przekazali funkcjonariusze z Wielkopolskiej Policji.

Pod ogórkami pakiety z narkotykami

Jak się okazało, w workach znajdowały się nie tylko świeże ogórki. Pod kilkuset kilogramową warstwą warzyw ukryte były sprasowane pakiety marihuany.

- Wewnątrz znajdowała się wysokiej jakości marihuana o łącznej wadze ponad 250 kg. Policjanci zajmujący się tą sprawą oszacowali, że rynkowa wartość narkotyków w tej postaci wynosi ponad dziesięć milionów złotych - poinformowali funkcjonariusze.

Samochód ciężarowy, przewożący 170 sztuk trzody chlewnej wpadł do rowu. Padło 40 świńSamochód ciężarowy, przewożący 170 sztuk trzody chlewnej wpadł do rowu. Padło 40 świńCzytaj dalej

Mężczyznom grozi kara 12 lat pozbawienia wolności

W sprawie zatrzymano dwóch mężczyzn, pochodzących z Poznania wieku 31 i 34 lat.

Jak przekazali funkcjonariusze, mężczyźni już w przeszłości przewijali się w różnych sprawach kryminalnych.

- Prokurator z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, na podstawie materiałów dowodowych, przedstawił mężczyznom zarzuty posiadania narkotyków w dużej ilości i udziału w obrocie tymi środkami- informują funkcjonariusze.

Zatrzymanym grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: Wielkopolska Policja

Następny artykuł