policja - ciągnik
AndrzejRembowski/Pixabay
Autor Aneta Wasilewska - 14 Grudnia 2020

Traktorzysta staranował ogrodzenie i wjechał w dom. 37-latek odpowie nie tylko za brak uprawień

Dziś w Środzie Śląskiej traktorzysta wjechał w ścianę budynku, taranując ogrodzenie posesji. Jak przekazali funkcjonariusze, mężczyzna podróżował bez prawa jazdy, ale nie tylko. Wszystko wyszło na jaw podczas kontroli.

Zdarzenie miało miejsce dzisiaj w poniedziałek, 14 grudnia w Środzie Śląskiej. Sytuacja została zgłoszona do oficera dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej.

- Dyżurny średzkiej Policji otrzymał zgłoszenie, według którego kierujący ciągnikiem uderzył w ścianę budynku - przekazała oficer Prasowy KPP w Środzie Śląskiej asp. szt. Marta Stefanowska.

Funkcjonariusze pojawili się na miejscu zdarzenia

Funkcjonariusze, którzy zostali skierowani na miejsce, zdarzenia zobaczyli, że doszło do uszkodzenia ogrodzenia posesji oraz ściany bocznej budynku mieszkalnego. Obok znajdował się rozbity ciągnik.

- Pomimo niebezpiecznej sytuacji nikomu na szczęście nic się nie stało - zaznaczyła Stefanowska.

Transport natychmiast wstrzymano. Rolnik dopuścił się dwóch przewinieńTransport natychmiast wstrzymano. Rolnik dopuścił się dwóch przewinieńCzytaj dalej

Kierowca miał zatrzymane prawo jazdy, ale nie tylko

Funkcjonariuszom policji szybko udało się ustalić, kto siedział za kierownicą ciągnika. Okazało się, że był nim 37-letni mieszkaniec powiatu średzkiego.

- Podczas czynności od mężczyzny czuć było wyraźną woń alkoholu. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie wykazało, że kierujący ma ponad trzy promile alkoholu w organizmie - przekazała Stefanowska.

Podczas kontroli okazało się, że traktorzysta ma zatrzymane prawo jazdy.

- Kierujący został ukarany mandatem karnym za brak uprawnień do kierowania pojazdami oraz za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym. Ale to jego najmniejsze zmartwienie. 37-latek musi liczyć się również z konsekwencjami karnymi kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości - dodała oficer Prasowy KPP w Środzie Śląskiej.

Za popełnione przestępstwo kierowcy grożą dwa lata pozbawienia wolności.

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: Tygodnik Rolniczy

Następny artykuł