Policja - sałatki
libreshot CC0 Domena publiczna
Autor Aneta Wasilewska - 15 Stycznia 2021

Dolny Śląsk: produkował sałatki, nakryła go policja. Grozi mu 5 lat więzienia

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą na Dolnym Śląsku dokonali niecodziennego odkrycia. Okazało się, że w powiecie jaworskim prowadzona jest nielegalna i niespełniająca żadnych norm sanitarnych produkcja sałatek warzywnych. Jak się okazuje, produkcja mogła trwać nawet cztery lata.

Sałatki warzywne przygotowywane w powiecie jaworskim trafiały do klientów w restauracjach, barach i jadłodajniach w okolicy.

Policja dokonała zatrzymania

Zgodnie z informacjami, które przekazała PAP, Policjanci z Jawora dokonali zatrzymania 66-letniego mężczyzny.

- Uczynił on sobie z prowadzonej bez zezwolenia produkcji sałatek warzywnych stałe źródło dochodu - przekazała asp. szt. Ewa Kluczyńska z biura prasowego Komendy Powiatowej Policji w Jaworze.

Jak się okazało, nielegalna i niespełniająca wymogów produkcja sałatek znajdowała się na jednej z posesji w powiecie jaworskim. W piwnicach umieszczona została linia produkcyjna.

Naprawiał auto, z dymem poszedł kombajn. Ogromne stratyNaprawiał auto, z dymem poszedł kombajn. Ogromne stratyCzytaj dalej

Policja, która pojawiła się na miejscu, odnalazła tam warzywa, odpady i hermetycznie zamknięte pojemniki ze sztucznego tworzywa, które zawierały gotowe do sprzedaży sałatki.

- Na opakowaniach nie było żadnych etykiet z informacją o dacie produkcji, terminie ważności czy pochodzeniu produktu. Jak ustalili śledczy, produkcja odbywała się w skandalicznych warunkach niespełniających podstawowych wymogów dla tego typu działalności- dodała Kluczyńska.

Produkty nawet cztery lata mogły trafiać do klientów

Znajdujące się na posesji samochody dostawcze potwierdziły, że produkty przygotowywane na miejscach, rozwożone były do odbiorców. Mowa o barach, restauracjach i jadłodajniach.

Zgodnie z informacjami, produkcja, która nie spełniała żadnych norm sanitarnych, mogła trwać cztery lata.

- 66-latek nie miał zarejestrowanej działalności rolniczej, ani też nie składał do Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Jaworze wniosku o zarejestrowanie rolniczego handlu detalicznego - dodała Kluczyńska.

Co więcej, 66-latek miał zakaz prowadzenia działalności gospodarczej, który został wydany przez Sąd Rejonowy w Legnicy. Obecnie grozi mu do pięciu lat więzienia.

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: PAP, Sady i Ogrody

Następny artykuł