policja
Andras Vas / unsplash.com
Autor Aneta Wasilewska - 16 Października 2020

Chciał pomóc rolnikowi, więc chwycił za strzelbę. Nieciekawy finał samowolki

Policja, która odkryła to, co uczynił jeden z członków koła myśliwskiego, nie mogła pozostawić sprawy bez stosownej reakcji. Prawdą jest, że rolnicy często zmagają się z nieproszonymi gośćmi w postaci dzikich zwierząt, które notorycznie niszczą uprawy i są na tyle spoufalone z widokiem człowieka, że trudno je skutecznie wypłoszyć na dłuższy czas. Niestety w takich sytuacjach wydarzają się rzeczy, które w świetle prawa nigdy nie powinny mieć miejsca. Na miejscu zdarzenia musiała interweniować policja.

Policja została poinformowana o sprawie przez mężczyznę, który był zaniepokojony tym, co dzieje się na miejscu. Sprawą natychmiast zajęli się funkcjonariusze. Nikt się nie spodziewał, że na jaw wyjdą takie fakty.

Masz bydło? Czas na spełnienie ważnego obowiązku tylko do końca miesiącaMasz bydło? Czas na spełnienie ważnego obowiązku tylko do końca miesiącaCzytaj dalej

Myśliwy próbował ochronić gospodarstwo

Policja dowiedziała się, że na terenie Nadleśnictwa Smardzewice w okolicy miejscowości Tomaszówek w województwie łódzkim, myśliwy zastrzelił jelenia, po czym go nielegalnie zabrał. Jak się okazuje, miał on ochronić w ten sposób gospodarstwo.

- Jak ustalili mundurowi, 40-latek, pomimo tego, że działał w kole łowieckim jako myśliwy, nie zgłosił oficjalnie zamiaru polowania. Strzały w lesie usłyszał inny myśliwy, który - zaniepokojony sytuacją - powiadomił o zdarzeniu opiekujące się tym terenem koło łowieckie. Okazało się, że według rejestru tego dnia nie powinno odbywać się na terenie lasu w okolicach miejscowości Tomaszówek żadne polowanie - przekazała asp. szt. Barbara Stępień z Komendy Powiatowej Policji w Opocznie.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Stało się. Pękła bariera. Główny Lekarz Weterynarii potwierdził, wystarczyło jedno zwierzę
2. Odbierzesz telefon, stracisz czujność i przy tym oszczędności. W całym kraju pojawiły się oszustwa nową metodą
3. Wszyscy powinni się przygotować, zacznie się już w drugiej połowie miesiąca. Rolnicy mają mało czasu na zadbanie o uprawy i gospodarstwa

Policja odnalazła mężczyznę

Mężczyzna, który słyszał, jak padały strzały o wszystkim, powiadomił mundurowych. Policja natychmiast pojawiła się w mieszkaniu wskazanego mężczyzny. Myśliwy został zatrzymany, usłyszał już zarzuty nielegalnego posiadania amicycji i broni, a także odstrzelenia zwierzęcia bez zezwolenia. 40-latkowi grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

- W trakcie przeszukiwania posesji znaleźli truchło jelenia, nielegalną broń, tzw. samoróbkę oraz amunicję. W rozmowie z mundurowymi mężczyzna nie kwestionował swojej winy. Wyjaśnił, że o pomoc poprosił go kuzyn, który twierdził, że zastrzelony jeleń niszczy jego uprawy. Postanowił "pomóc" i zastrzelił zwierzę - opisuje policjantka.

Pieniędzy dla rolników nie było i nie będzie. MRiRW zajęło stanowiskoPieniędzy dla rolników nie było i nie będzie. MRiRW zajęło stanowiskoCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Weszła do sklepu i sięgnęła za ladę. Kobieta chciała ukraść pieniądze dla chorej Zosi, szuka jej całe miasto
  2. Ogromna plaga we Wrocławiu. Mieszkańcy są przerażeni, boją się o siebie i psy
  3. Fatalna informacja dla wszystkich właścicieli maszyn rolniczych. Ma być o wiele gorzej
  4. Na rolników zostanie nałożony nowy obowiązek? Ma dotknąć każdego posiadacza psów
  5. Ależ zmiana. Marta Manowska z "Rolnik szuka żony" zachwyciła
  6. Zmieniają obostrzenia, właśnie opublikowano nowe rozporządzenie. Już jutro wchodzą w życie

Źródło: Agropolska

Następny artykuł