Policja - podpalacz
KPP Chrzanów
Autor Aneta Wasilewska - 22 Listopada 2020

Dopuścił się serii podpaleń, od miesięcy pozostawał nieuchwytny. Teraz wpadł w ręce policji

W ostatnich miesiącach chrzanowscy oraz trzebińscy policjanci pracowali nad ustaleniem, kto stoi za licznymi podpaleniami, do których dochodziło w okolicy. W końcu odnaleziono mężczyznę, który jest podejrzewany o podkładanie ognia. 20-latek stanie teraz przed sądem, grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.

Chrzanowscy oraz trzebińscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o liczne podpalenia. 20-latek miał podpalić między innymi stodoły, pustostany, a także nieużytki rolne w gminie Trzebinia. Straty, do których doprowadził, oszacowano na 150 tys. złotych.

Po miesiącach prac policja odnalazła seryjnego podpalacza

Informacja o pierwszym podpaleniu w okolicy pojawiła się już 9 lipca bieżącego roku około trzeciej nad ranem. Mowa o pożarze, który wybuchł w stodole w miejscowości Dulowa. Trzebińscy policjanci od razu pojawili się na miejscu zdarzenia.

- W wyniku pożaru całkowitemu spaleniu uległo pomieszczenie gospodarcze, a także znajdujący się w nim: samochód marki Peugeot, ciągnik rolniczy, kosiarka, wózek widłowy i elektronarzędzia - przekazali funkcjonariusze.

Nie minął miesiąc, a już 5 sierpnia doszło do kolejnego pożaru. Tym razem ogień pojawił się około godziny 1 w nocy w miejscowości Płoki. Podczas pożaru doszczętnie spłonęła stodoła. Następny pożar pojawił się już tydzień później.

Ogromna rodzinna tragedia. 65-latka nie miała żadnych szans, została wciągnięta przez rozrzutnikOgromna rodzinna tragedia. 65-latka nie miała żadnych szans, została wciągnięta przez rozrzutnikCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Niewiarygodny pościg policji za pijanym rolnikiem. Pole, las i szalony zwrot akcji
  2. Lidl wprowadza nową sekcję w sklepach. Sieć goni Biedronkę i oferuje nowe niespodzianki
  3. Niestosowne słowa fanki na temat “Rolnik szuka żony”. Manowska dała jej popalić, bezpośrednia do bólu

-Tydzień później spaleniu uległ niezamieszkały dom w Karniowicach. W międzyczasie trzebińscy policjanci odnotowali kilkanaście podpaleń łąk - przekazali policjanci.

Jak przekazali policjanci, każdorazowo podczas podpalenia na miejscu pojawiał się biegły do spraw pożarnictwa razem z funkcjonariuszami z Komisariatu Policji w Trzebini, którzy przeprowadzali oględziny i zabezpieczali ślady. Już na samym początku wszystkie wydarzenia łączono z jedną osobą.

- Od samego początku policjanci wiązali ze sobą wszystkie te pożary, podejrzewając, że stoi za nimi ten sam sprawca. Analiza zgromadzonego materiału dowodowego pozwoliła trzebińskim i chrzanowskim kryminalnym wytypować podpalacza - dodali funkcjonariusze.

Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy

W ostatnich dniach doszło do zatrzymania mężczyzny, który od dłuższego czasy podejrzany był o pożary, do których dochodziło w okolicy. Jest nim 20-letni mieszkaniec gminy Trzebinia.

- 17 listopada br. doszło do zatrzymania 20-letniego mieszkańca gminy Trzebinia. Jeszcze tego samego dnia młody mężczyzna usłyszał zarzuty zniszczenia mienia. Podejrzany przyznał się do niektórych podpaleń budynków i łąk - przekazano.

20-latek za popełnione przestępstwa będzie odpowiadał przed Sądem, grozi my do pięciu lat pozbawienia wolności.

Bogdan nie wytrzymał, padły ostre słowa. W Bogdan nie wytrzymał, padły ostre słowa. W "Rolnicy. Podlasie" zrobiło się naprawdę gorącoCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

   1. Po prostu ideał. Najlepszy możliwy przepis na szarlotkę, która zawsze się udaje
   2. Do polskich lasów zawitało wyjątkowe zwierzę. Nagranie robi furorę w sieci
   3. Przewoził jabłka, zapomniał o jednym. Teraz kara może wynieść 2 tysiące złotych
   4. Na polach zostanie kapusta. Niestety, wielu odmian w ogóle nie opłaca się zbierać
   5. Kłamali, że mają świnie i wyłudzili 1,3 mln złotych. Wszystko się posypało
   6. Dlaczego koty kochają kartony? Znamy prawdziwe przyczyny uwielbienia pudełek przez mruczki
   7. Wiemy, jaka kara czeka Marcina Najmana. Fame MMA przerywa milczenie, najostrzejsze konsekwencje

Źródło: KPP Chrzanów

Następny artykuł