policja
commons.wikimedia.org / fot. Karol Szadkowski (AMZ Kutno)
Autor Magdalena Więckowska - 30 Stycznia 2021

Ludzie z miasta oniemieli. Na ulicach Włodawy błąkało się zwierzę gospodarskie

Policja z Komendy Powiatowej Policji we Włodawie miała ostatnio do czynienia z dość nietypowym wezwaniem. 27 stycznia wieczorem dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o koniu biegającym wolno w mieście.

Zwierzę znajdowało się w okolicy ulicy Zabagonie. Wkrótce na miejscu pojawili się policjanci, którzy zagonili konia do swojej zagrody.

Policja w pogoni za koniem

Co jakiś czas w mediach pojawiają się informacje o samotnie spacerujących świniach w mieście. Wiele osób już całkowicie przyzwyczaiło się do widoku dzików czy innych dzikich stworzeń w miejscach, które nie są ich naturalnymi siedliskami.

Tym razem przyszła kolej na końską wizytę we Włodawie. Całe zdarzenie miało miejsce 27 stycznia 2021 roku, a zostało opisane na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji we Włodawie dzień później.

Dyżurny otrzymał wieczorem lakoniczne, lecz treściwe zgłoszenie brzmiące: Koń biegnie w kierunku ulicy Zabagonie. Funkcjonariusze bez chwili zwłoki ruszyli we wskazanym kierunku, by schwytać konia i zapobiec ewentualnemu zagrożeniu na drodze.

Odśnieżał drogi ciągnikiem. Niebezpieczny finał prac na LubelszczyźnieOdśnieżał drogi ciągnikiem. Niebezpieczny finał prac na LubelszczyźnieCzytaj dalej

Akcja policjantów

Funkcjonariusze przed godziną 20:00 spostrzegli konia na ulicy Jasnej we Włodawie. Niestety, koń musiał być wystraszony i zdezorientowany, bo nie zareagował spokojnie na widok funkcjonariuszy, lecz czym prędzej im umknął.

Komunikat na stronie Komendy Powiatowej Policji we Włodawie nie podaje szczegółów pościgu policjantów za koniem. Mimo to wiadomo, iż zwierzę zostało finalnie zapędzone na posesję swojego właściciela.

Mężczyzna sprawujący opiekę nad koniem wytłumaczył, iż zwierzę uciekło z zagrody. Policjanci zaznaczyli, iż właściciel musi sprawować lepszy nadzór nad swoim podopiecznym.

Samotna wycieczka konia mogła stanowić poważne zagrożenie dla ruchu drogowego. Finał okazał się jednak bezproblemowy, a koń jest już bezpieczny w swojej zagrodzie.

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

źródło: wlodawa.lubelska.policja.gov.pl

Następny artykuł