Policja - mrożonki
KPP Piła
Autor Aneta Wasilewska - 30 Listopada 2020

Mieli przewozić mrożonki. Podczas kontroli policja odnalazła jednak coś zupełnie innego

Policja zatrzymała mężczyzn podróżujących busem typu chłodnia w miejscowości Stara Łubianka. Podczas kontroli okazało się, że w samochodzie nieprzewożone są mrożonki. Mężczyźni chcieli nielegalnie wywieźć z kraju ponad 1500 kg tytoniu. Obecnie zatrzymani czekają na wyrok, mają także zakaz opuszczania kraju.

Policja zatrzymała dwóch mieszkańców Warszawy dnia 24 listopada bieżącego roku w miejscowości Stara Łubianka. Jak się okazało, 33-letni kierowca nie posiadał uprawnień. Jednak to nie wszystko.

Funkcjonariusze policji, którzy zatrzymali mężczyzn, zobaczyli, że 33-letni kierowca i 47-letni pasażer busa typu chłodnia, są wyraźnie zdenerwowani, dlatego policjanci zdecydowali się na sprawdzenie, co znajduje się wewnątrz chłodni.

Jak można dowiedzieć się ze strony policji w Pile, okazało się, że zamiast przewozić mrożone produkty, w ich chłodni znajdował się nielegalny tytoń.

- Dwaj mężczyźni przewozili busem tupu chłodnia nielegalny tytoń. Wpadli podczas policyjnej kontroli - przekazali policjanci z KPP Piła.

Marta Manowska jednym zdjęciem wszystko potwierdziła. Fani Marta Manowska jednym zdjęciem wszystko potwierdziła. Fani "Rolnik szuka żony" są zachwyceniCzytaj dalej

Teksty wybrane dla Ciebie:

Oszacowano straty dla Skarbu Państwa na ponad milion złotych

Co więcej, gdyby mężczyznom udało się wywieźć za granicę tytoń, Skarb Państwa straciłby ponad 1,3 miliona złotych. W ich aucie zamiast mrożonych produktów odnaleziono 54 worki z tytoniem. Ich waga wynosiła ponad 1500 kg.

- Wnętrze pojazdu zamiast mrożonych produktów, wypełnione było 54 workami z tytoniem. Łączna waga zabezpieczonych liści tytoniu to ponad 1500 kg. Szacunkowa wartość strat, jakie Skarb Państwa mógłby ponieść, z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego przekracza kwotę 1,3 miliona złotych - zaznaczyli funkcjonariusze.

Mężczyźni objęci policyjnym nadzorem

Zatrzymani mężczyźni już usłyszeli zarzuty posiadania tytoniu bez polskich znaków akcyzy.

Co więcej, Prokuratura Rejonowa w Pile podjęła decyzję o objęciu mężczyzn policyjnym nadzorem, a także zakazem opuszczania kraju.

- Podejrzani zostali objęci policyjnym dozorem oraz nie mogą opuszczać kraju. Za popełnione przestępstwo grozi im do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka kara grzywny - przekazali funkcjonariusze.

Dobra wiadomość dla rodziców. O dodatkowe pieniądze można ubiegać się do 24 grudniaDobra wiadomość dla rodziców. O dodatkowe pieniądze można ubiegać się do 24 grudniaCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

Źródło: KPP Piła

Następny artykuł