Polonez - wspomnienie
Lechita/Wikipedia/GNU Free Documentation License
Autor Aneta Wasilewska - 30 Listopada 2020

Kto z was jeździł kultowym Polonezem?

Czy wy także przed laty jeździliście kultowym Polonezem? Kiedyś było ich pełno na polskich drogach i w garażach. Niezapomniany model gdzieniegdzie pojawia się na ulicach, jednak dziś nie cieszy się już tak wielką popularnością.

FSO Polonez był samochodem osobowym, za którego produkcję odpowiadała Fabryka Samochodów Osobowych w Warszawie. Polonezy powstawały od 3 maja 1978 roku do 22 kwietnia 2002 roku

Kultowy już dziś Polonez miał być następcą Polskiego Fiata 125p. Jednak jak niektórzy mogą pamiętać, Fiaty zaprzestano produkować dopiero w 1991 roku.

Marta Manowska jednym zdjęciem wszystko potwierdziła. Fani Marta Manowska jednym zdjęciem wszystko potwierdziła. Fani "Rolnik szuka żony" są zachwyceniCzytaj dalej

Teksty wybrane dla Ciebie:

Polonez - jedno z kultowych aut w Polsce

Polonezy przez lata przechodziły wiele modernizacji, FSO wprowadzała kolejne odmiany. Może nawet pamiętacie jeszcze, jak nazywa się model, który znajduje się na zdjęciu.

Bez wątpienia takie samochody, jak Syrena, Polonez czy Fiat 126p na zawsze zostaną w pamięci Polaków, dla których często te auta były pierwszymi samochodami.

Znacie kogoś, kto do dziś cieszy się z jazdy takimi samochodami? Z pewnością znajdzie się ktoś, kto jest fanem starszych aut.

Pieniądze straciło 800 rolników, mowa o milionach złotych. Skandaliczna sprawa spółki nadal bez rozwiązaniaPieniądze straciło 800 rolników, mowa o milionach złotych. Skandaliczna sprawa spółki nadal bez rozwiązaniaCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

Następny artykuł