Pożar - rolnik
(zdjęcie poglądowe) Pixabay/AndrzejRembowski
Autor Aneta Wasilewska - 2 Stycznia 2021

Straty oszacowano na 70 tysięcy. Rolnik stracił niemalże wszystko w ogromnym pożarze

W sylwestrową noc doszło do pożaru w województwie mazowieckim. Podczas zdarzenia rolnik stracił wszystko, co znajdowało się w stodole. Straty po pożarze zostały oszacowane na 70 tysięcy złotych.

Pożar miał miejsce w nocy z czwartku na piątek, w sylwestrową noc w miejscowości Wygnanów w woj. mazowieckim.

Jak przekazał portal Info122, w nocy spłonęła stodoła z maszynami rolniczymi, które znajdowały się w środku. Na szczęście podczas pożaru nie ucierpiał nikt z osób zamieszkujących gospodarstwo.

Pożar w Wyganowie

Zgłoszenie o wybuchu pożaru w drewniano-murowanej stodole w miejscowości Wygnanów w gminie Przytykwpłynęło do straży pożarnej już około trzydziestu minut po północy. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia funkcjonariuszy natychmiast rozpoczęła się akcja.

- Po blisko czterogodzinnej akcji gaśniczej ogień udało się ugasić. Niestety, budynek wraz ze znajdującym się w środku sprzętem rolniczym spłonął - przekazał portal Info122.

Apel w sprawie emerytów ubezpieczonych w KRUS. KRIR zwróciła się do ministerstwaApel w sprawie emerytów ubezpieczonych w KRUS. KRIR zwróciła się do ministerstwaCzytaj dalej

W akcji na miejscu zdarzenia uczestniczyło pięć zastępów straży pożarnej.

Wstępnie oszacowano straty

Rolnik, którego stodoła spłonęła w noc sylwestrową, oszacował, że straty wyniosą około 70 tysięcy złotych. W drewniano-murowanej stodole znajdowały się maszyny rolnicze.

Jak zaznaczono, wciąż trwa ustalanie przyczyn pożaru. Na chwilę obecną nawet nie ma informacji wstępnych na temat tego, jak doszło do zapalenia się stodoły, które doprowadziły do strat rolnika.

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: Info112

Następny artykuł