Pożar - Pronar
OSP Łosinka/Facebook
Autor Aneta Wasilewska - 4 Lutego 2021

Pożar hali produkcyjnej Pronar. Ponad 26 zastępów straży pożarnej walczyło z ogniem

Na hali produkcyjnej Pronar, polskiego producenta ciągników rolniczych oraz maszyn rolniczych doszło do pożaru. Po pojawieniu się ognia ewakuowano około 100 osób, na miejscu zjawiło się ponad 26 zastępów straży pożarnej. W sprawie głos zabrał prezes Pronaru, wydano także oficjalne oświadczenie firmy.

Dziś, 4 stycznia po godzinie 12:00 na hali produkcyjnej firmy Pronar w miejscowości Narew, między Białymstokiem i Hajnówką doszło do pożaru. Ogień pojawił się w lakierni, po czym zgodnie z doniesieniami portalu radio.bialystok.pl, przeniósł się na dach.

Na miejscu pojawiło się ponad 26 zastępów straży pożarnej

Zgodnie z informacjami, które pojawiły się w mediach, na ten moment pożar został już opanowany i trwa dogaszanie.

- Z ogniem walczyło ponad 26 zastępów straży pożarnej. Ewakuowano ponad 100 osób. Nie ma informacji, że ktoś został poszkodowany - przekazał o zdarzeniu portal WP.

Rolnik chciał odszkodowania za słupy. Interweniowała policja, Rolnik chciał odszkodowania za słupy. Interweniowała policja, "Wyłem z bólu"Czytaj dalej

Prezes Pronaru zabrał głos po zdarzeniu

Już po pożarze, Radio Białystok rozmawiało z prezesem Pronaru Sergiuszem Martyniukiem.

- To jest wypadek przy pracy, powstał pożar, silnik się zatarł, prawdopodobnie elektryczny, poszło po kanale wentylacyjnym. Dzięki sprawnej działalności straży pożarnej myślę, że w poniedziałek już będziemy działali - przekazał Sergiusz Martyniuk, w rozmowie z Radiem Białystok.

Na szczęście, podczas pożaru nikt nie został rany. Sergiusz Martyniuk jest zdania, że przyczyną pożaru mogła być jedna z maszyn, znajdujących się na hali.

- Silnik się zatarł, to jest sprawa techniczna. Zapaliło się, przyjechała straż, zagasiła. To nie pierwszy raz i nie ostatni, takie rzeczy się zdarzają wszędzie i u nas były - dodaje Sergiusz Martyniuk.

Oświadczenie firmy

Po pożarze Pronar wydało oficjalne oświadczenie w sprawie.

- Dziś około godziny 12:00 w segmencie lakierni fabryki Pronaru przy ul. Mickiewicza w Narwi pojawił się ogień w kanale wentylacyjnym. Podjęto ewakuację i wezwano straż pożarną. Pracownicy z użyciem hydrantu wewnętrznego schładzali i obronili najbardziej zagrożone elementy w pobliżu miejsca pożaru. Przybyli na miejsce zdarzenia strażacy niezwłocznie rozpoczęli akcję gaszenia oraz zabezpieczyli teren. Dzięki sprawnej akcji sytuacja została opanowana po kilkudziesięciu minutach od powstania pożaru. Trwa usuwanie przyczyn zdarzenia. Przewidujemy, że od najbliższego poniedziałku lakiernia będzie prowadziła normalną działalność produkcyjną - napisano.

pożar

pożar

fot. OSP Łosinka/Facebook

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: WP, Radio Białystok, PRONAR

Następny artykuł