pożar
Facebook / Ratownictwo Powiatu Węgrowskiego / fot. K. Gierłowski
Autor Magdalena Więckowska - 6 Stycznia 2021

Niebezpieczny pożar kurnika na Mazowszu. Na ratunek ruszyło 11 zastępów straży pożarnej

Do niebezpiecznego pożaru kurnika doszło w województwie Mazowieckim, we wsi Borzychy. Ogień był na tyle intensywny i trudny do opanowania, że na miejsce wydelegowano aż jedenaście jednostek straży pożarnej. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Pożar, do którego doszło w Borzychach niedaleko Węgrowa miał miejsce w nocy. Wewnątrz nie znajdowały się jednak żadne zwierzęta.

Pożar w Borzychach

Na facebookowym profilu Ratownictwa Powiatu Węgrowskiego możemy przeczytać krótką notatkę relacjonującą pożar, który miał miejsce w nocy z 5 na 6 stycznia 2021 roku. Informacje zawarte w komunikacie uzupełnili internauci zaznajomieni z przebiegiem wydarzenia.

Wśród komentarzy jeden z mężczyzn (najwyraźniej świadek pożaru) zamieścił zdjęcie płonącego kurnika, które można oglądać na zdjęciu wyróżniającym niniejszego artykułu.

Co dokładnie wydarzyło się w Borzychowie w feralną noc? Na opisywanym obszarze znajdował się kompleks budynków gospodarczych przeznaczonych do chowu i hodowli drobiu. Jeden z nich był przygotowany na przyjęcie piskląt - był wyściełany słomą i ocieplony do wysokiej temperatury.

Rolnicy są zmuszeni podejmować dramatyczne decyzje. Coraz gorsza sytuacja w regionieRolnicy są zmuszeni podejmować dramatyczne decyzje. Coraz gorsza sytuacja w regionieCzytaj dalej

Trudno na obecną chwilę powiedzieć, co było przyczyną powstania pożaru w jednym z kurników w Borzychowie. Niewykluczone, że za wypadek odpowiedzialne mogło być zwarcie instalacji elektrycznej.

Akcja gaśnicza

Po tym, gdy dostrzeżono ogień zajmujący coraz większy obszar kurnika, powiadomili o zdarzeniu lokalną straż pożarną. Rozmiary ognia sprawiły, że do walki z żywiołem zadysponowano aż jedenaście zastępów straży pożarnej.

Jak podaje informacja na profilu Ratownictwa Powiatu Węgrowskiego były to: JRG Węgrów, OSP Borzychy, OSP Starawieś, OSP Ruchna, OSP Węgrów, OSP Stoczek, OSP Grygrów, OSP Łochów Fabryczny, OSP Łochów ul. Węgrowska, OSP Korytnica, OSP Rabiany. Dodatkowo rejon operacyjny był zabezpieczany przez OSP Liw.

Cała powierzchnia płonącego kurnika wynosiła aż 1500 metrów kwadratowych. Na szczęście dzięki szybkiej reakcji służb ogień nie rozprzestrzenił się na sąsiadujące budynki.

Ogień opanowano około północy, lecz proces dogaszania pogorzeliska trwał do późnej nocy.

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Następny artykuł