Pożar - stodoła
Facebook/OSP Łebień
Autor Aneta Wasilewska - 7 Stycznia 2021

Wielogodzinna akcja, ogromne straty rolnika. W płomieniach stanęła stodoła

Do ogromnego pożaru doszło na początku stycznia w miejscowości pod Lęborkiem. Strażacy, którzy pojawili się na miejscu zdarzenia, przez wiele godzin walczyli z ogniem.

3 stycznia doszło do pożaru w Janowice nieopodal Lęborka.

Ogromny pożar pod Lęborkiem

- 3 stycznia 2021 r. o godz. 5.54 zostaliśmy wezwani do pożaru zabudowań gospodarczych w Janowicach. Na miejscu działało łącznie 16 zastępów OSP i PSP. Działania zakończyły się ok. godz. 21.30 - przekazała za pośrednictwem Facebooka OSP Łebień.

Na miejscu przez wiele godzin trwała akcja strażaków. Jak się okazało, doszło do zapalenia stodoły.

- Łuna ognia była widoczna z kilkunastu kilometrów. Budynek, który objęty był w całości pożarem miał 7 metrów długości i 25 metrów szerokości. Obiekt miał 6 metrów wysokości. Na miejscu działało 12 zastępów straży pożarnej - przekazał lokalny portal Życie Pomorza.

Gienek i Andrzej z Gienek i Andrzej z "Rolnicy. Podlasie" zaapelowali do fanów. Nastał ważny czas dla rolnikówCzytaj dalej

Wielkie straty rolnika

Zgodnie z informacjami, które pojawiły się w mediach, straty po pożarze są ogromne. Podczas zdarzenia w ogniach stanęła nie tylko słoma, która znajdowała się w stodole, ale i maszyny rolnicze.

- W wyniku działania ognia zawaliła się metalowa konstrukcja dachu, co w połączeniu z wysoką temperaturą jeszcze bardziej utrudniło akcję gaśniczą strażackim zastępom - przekazał Tygodnik Rolniczy.

Podczas akcji strażacy nie tylko gasili ogień znajdujący się w stodole, ale i próbowali ochronić dwa pobliskie budynki, by ogień ich nie dosięgnął. Na szczęście podczas pożaru nikt nie ucierpiał.

Na miejscu zdarzenia pojawili się policjanci, którzy zajęli się ustalaniem, jak mogło dojść do zdarzenia.

- Nie wyklucza się, że płomienie były efektem celowego działania. Jednak potwierdzone to będzie dopiero wówczas, gdy opinię w sprawie przyczyny powstania ognia wyda ekspert z dziedziny pożarnictwa - infomuje Tygodnik Rolniczy.

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: Tygodnik Rolniczy, Facebook OSP Łebień, zyciepomorza

Następny artykuł