Pożar - kaczki
KP PSP Poddębice
Autor Aneta Wasilewska - 13 Lutego 2021

Łódzkie: Pożar budynku inwentarskiego. Ewakuowano tysiące kaczek

W miony czwartek doszło do pożaru w miejscowości Brzozówka (woj. łódzkie). Podczas akcji ratunkowej z płonącego budynku udało uratować się 7 tysięcy małych kaczek.

Do zdarzenia doszło w czwartek 11 lutego bieżącego roku w miejscowości Brzozówka w powiecie poddębickim w województwie łódzkim.

Zapłonął budynek inwentarski

Jak wynika z informacji, które przekazał portal Radio Łódź, ogień objął dach budynku inwentarskiego, połączonego z budynkiem mieszkalnym.

Podczas akcji ratunkowej z mieszkania ewakuowano 4 osoby, które znajdowały się w środku. W budynku mieszkalnym w czasie pożaru spłonęło poszycie.

Bronisze: ożywiony ruch w sektorze kwiatowym, zastój w sprzedaży owoców i warzywBronisze: ożywiony ruch w sektorze kwiatowym, zastój w sprzedaży owoców i warzywCzytaj dalej

- Przede wszystkim: więźba dachowa, pokrycie dachu i wyposażenie poddasza, zarówno na części mieszkalnej jak i gospodarczej. Na szczęście obie części były izolowane stropem - poinformował o zdarzeniu st. kpt. Radosław Ogrodowczyk z poddębickiej komendy straży pożarnej.

Na miejscu pracowało 13 zastępów ochotniczych i zawodowych straży pożarnych.

Ewakuacja zwierząt

Podczas zdarzenia prowadzona była także ewakuacja zwierząt. Z płonącego budynku inwentarskiego udało się wynieść około 7 tysięcy małych kaczek.

- Wszystkie ptaki udało się przeprowadzić do sąsiedniego obiektu, dzięki temu, że strop izolował po części ratowników od zagrożenia - przekazał portal Radio Łódź.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: Radio Łódź

Następny artykuł