Pożar - cielaki
OSP KSRG Chrząstowo/Facebook
Autor Aneta Wasilewska - 15 Lutego 2021

Pożar obory w Wielkopolsce. Rolnik ratował zwierzęta, został poparzony

Do pożaru obory doszło wczoraj w Ostrowie w województwie wielkopolskim. Rolnik, narażając własne życie, ratował zwierzęta z płonącego budynku. - Nie wszystkie zwierzęta udało się ewakuować. Część z nich zginęła w objętym ogniem oraz dymem budynku - przekazał portal Tydzień Ziemi Śremskiej.

Wczoraj, 14 lutego w Ostrowie zapłonęła obora. Około 9:30 do śremskiej straży pożarnej wpłynęło powiadomienie o pożarze w Ostrowie.

Pożar obory w Ostrowie

Rolnik jeszcze przed pojawieniem się straży pożarnej w gospodarstwie, na własną rękę rozpoczął ewakuację zwierząt z płonącego budynku.

- Kiedy pierwsze jednostki dotarły na miejsce część z cielaków znajdujących się w oborze została już wyprowadzona na zewnątrz przez gospodarza - informuje portal.

Rolnik na polu dostrzegł niebieskie światła karetki. Pomógł bez wahaniaRolnik na polu dostrzegł niebieskie światła karetki. Pomógł bez wahaniaCzytaj dalej

Niestety, gospodarzowi nie udało się uratować dwóch cielaków.

Rolnik został poparzony

- Gospodarz akcję ewakuacyjną przypłacił zdrowiem- przekazął portal.

Gospodarz podczas akcji ewakuacyjnej zwierząt został poparzony. Na miejsce zdarzenia wezwane zostało pogotowie ratunkowe, które zajęło się mężczyzną.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez portal Tydzień Ziemi Śremskiej podczas pożaru część zadaszenia obory, zapadła się do wewnątrz. Funkcjonariusze straży pożarnej, którzy pojawili się na miejscu zdarzenia, wydali zalecenia, by nie korzystać z budynku, który ich zdaniem groził zawaleniem.

- Akcja gaśnicza zakończyła się około godziny 11.30. Przyczyny pożaru nie zostały określone - informuje portal.

Na miejscu pojawili się JRG Śrem, OSP KSRG Pysząca, OSP KSRG Chrząstowo, OSP KSRG Dolsk, OSP Śrem, ZRM oraz Pogotowie Energetyczne.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: OSP KSRG Chrząstowo/Facebook, Tydzień Ziemi Śremskiej

Następny artykuł