Pożar - zakłady
OSP KSRG Cielądz/ Facebook
Autor Aneta Wasilewska - 16 Stycznia 2021

Na miejscu blisko 20 zastępów straży pożarnej. Ogromny pożar w zakładzie przetwórstwa owoców

Wczoraj około godziny 20 w Białej Rawskiej wybuchł pożar w obiekcie należącym do Grupy Producentów Owoców ''Polskie Sady'. Ogień zajął halę produkcyjną i część magazynową zakładów. Na miejscu pojawiło się blisko 20 jednostek straży pożarnej.

Do pożaru doszło w piątek 15 stycznia około godziny 20. Ogień pojawił się w obiekcie należącym do Grupy Producentów Owoców ''Polskie Sady'' w Białej Rawskiej.

Pożar w Białej Rawskiej

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez rzecznika komendanta wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi, Jędrzeja Pawlaka, ogień pojawił się w hali produkcyjnej i części magazynowej zakładów przetwórstwa owocowego "Polskie Sady" przy ulicy Targowej w Białej Rawskiej.

Poniżej zamieszczamy nagranie z miejsca zdarzenia, gdzie pożar gasiło 18 jednostek straży pożarnej.

Utrudniona akcja gaśnicza

- Do działań zadysponowano siedem zastępów Państwowej Straży Pożarnej, w tym dwie cysterny, dwie drabiny, jeden podnośnik oraz jedenaście zastępów Ochotniczej Straży Pożarnej. Na miejsce pojechał również komendant powiatowy i jego zastępca - przekazał oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Rawie Mazowieckiej starszy kapitan Konrad Krupa.

34-latek chciał pomóc sąsiadom. Teraz stanie przed sądem34-latek chciał pomóc sąsiadom. Teraz stanie przed sądemCzytaj dalej

Podczas akcji gaśniczej nie pojawiły się żadne informacje o osobach poszkodowanych. Jeszcze przed pojawieniem się na miejscu zdarzenia straży pożarnej, z budynków należących do zakładu, ewakuowano 18 pracowników.

Akcję gaśniczą utrudniała pogoda. Silny wiatr sprawiał, że ogień bardzo szybko się rozprzestrzeniał.

- Cała hala objęta jest pożarem, zagrożony jest budynek biurowy oraz zbiornik z olejem opałowym - dodał Krupa.

Portal E-sadownictwo dowiedział się od świadków zdarzenia, że obiekt nie jest do uratowania.

Zgodnie z informacjami, które przekazał portal Kobieta w Sadzie, około godziny 21:30 ogień objął już cały teren obiektu.

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: Remiza, E-sadownictwo, TVN24

Następny artykuł