Pożar -silosy
brzeg.naszemiasto/Sławek
Autor Aneta Wasilewska - 17 Listopada 2020

Na miejscu zjawiło się 10 zastępów straży pożarnej. Straty po pożarze są ogromne, spłonęło 85 ton ziarna

Pożar w Nowej Wsi Małej. Ogień pojawił się w silosie, w którym znajdowało się około 85 ton ziarna. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną wybuchu. Właściciele wiedzą niestety, że straty spowodowane ogniem są ogromne.

Pożar wybuchł dzisiaj rano w Nowej Wsi Małej w województwie opolskim. Płonął silos z kukurydzą, jak donoszą lokalne media, w środku mogło znajdować się aż 85 ton ziarna. Natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia na miejscu pojawiło się dziesięć jednostek straży pożarnej.

Niewiarygodny pościg policji za pijanym rolnikiem. Pole, las i szalony zwrot akcjiNiewiarygodny pościg policji za pijanym rolnikiem. Pole, las i szalony zwrot akcjiCzytaj dalej

Pożar w Nowej Wsi Małej

Już po godzinie 6 rano straż pożarna z Brzegu otrzymała zgłoszenie o pożarze od operatora suszarni, który, jako pierwszy zauważył kłęby dymu. Jak przekazano, ogień zajął silos z kukurydzą w Nowej Wsi Małej pod Grodkowem w województwie opolskim. Lokalne media przekazały, że zapaliła się suszarnia z kukurydzą w dużym przedsiębiorstwie zajmującym się zaopatrzeniem rolnictwa i obrotem płodami rolnymi. W silosach znajdowało się około 85 ton ziarna.

- Natychmiast po poinformowaniu służb, pracownik odłączył prąd i gaz w tej części naszej firmy - przekazał Daniel Cupriak, prezes zarządu firmy AgroAs.

Pożar był na tyle duży, że na miejsce wysłane zostało dziesięć zastępów straży pożarnej. Akcja była utrudniona ze względu na to, że ogień pojawił się na 20 metrze suszarni. Pracujący na miejscu strażacy, zalewali silos wodą, która wpompowywana była przez otwory wycięte w metalowej konstrukcji zbiornika.

- Gaszenie takiego silosu jest bardzo trudne z kilku powodów. Przede wszystkim dlatego, że mamy tam bardzo dużo ziarna. Gdy ono się spala, powstaje popiół, który wciąż podtrzymuje niebezpiecznie wysoką temperaturę, przez co silos wymaga schładzania również z zewnątrz. Po drugie, by nie narobić dużych szkód, nie chcieliśmy uszkadzać silosu, rozcinając go, więc wodę możemy podawać tylko z góry, co mocno ogranicza dostęp do ognia i wymaga cierpliwości oraz czasu- przekazał st. kpt. Jacek Nowakowski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Brzegu.

Cała akcja gaszenia trwała kilka godzin. Na ten moment pożar został już ugaszony. Na razie nie wiadomo, co mogło być przyczyną pożaru. Wiadomo natomiast, że sprawą zajmie się policja. Na szczęście podczas zdarzenia obyło się bez ofiar.

- Bardzo dziękuję strażakom z Gnojnej, Bąkowa, Młodoszowic, Tarnowa Grodkowskiego, Grodkowa i Brzegu za sprawne działania - przekazał prezes Cupriak.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Jaruś z “Chłopaków do wzięcia” z ważnym przesłaniem do fanów. Nikt się nie spodziewał
  2. Aż 400 tys. Polaków powinno pilnie skontaktować się z ZUS. Apeluje sama prezes
  3. Wielkie łzy Magdy w kolejnym odcinku "Rolnik szuka żony". Porażające emocje

Straty są ogromne

- Zniszczony został sprzęt suszarni, urządzenia znajdujące się przy niej, no i ziarno, które znajdowało się w wieży. Dokładną wysokość strat poznamy po całkowitym dogaszeniu kukurydzy i rozbiórce suszarni - dowiedzieli się dziennikarze portalu Brzeg Nasze Miasto w rozmowie z pracownikami firmy.

Jedną z dobrych wiadomości jest to, że funkcjonowanie przedsiębiorstwa zaopatrzenia rolnictwa AgroAs nie jest zagrożone

- Nasi klienci nie odczują utrudnień związanych z tym przykrym zdarzeniem. Te mogły być odczuwalne jedynie we wtorek ze względów logistycznych, ale natychmiast podjęliśmy wiele decyzji mających pozwolić na stuprocentowe działanie firmy - zaznaczył zarząd spółki.

Nowa Wieś Mała pożar

fot. Google Maps

Wnioski można składać już od 30 listopada. W końcu pojawiła się wiadomość ARiMR, na którą wszyscy czekaliWnioski można składać już od 30 listopada. W końcu pojawiła się wiadomość ARiMR, na którą wszyscy czekaliCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Masz problemy z organizmem? Wypijesz sok z buraka z najlepszego przepisu, a efekty pojawią się błyskawicznie
  2. Wpadka w programie "Jeden z dziesięciu" przejdzie do historii. Rozbrajająca odpowiedź uczestnika, jest wideo
  3. Niestosowne słowa fanki na temat “Rolnik szuka żony”. Manowska dała jej popalić, bezpośrednia do bólu
  4. Niestosowne słowa fanki na temat “Rolnik szuka żony”. Manowska dała jej popalić, bezpośrednia do bólu
  5. Na polach zostanie kapusta. Niestety, wielu odmian w ogóle nie opłaca się zbierać
  6. Zaadoptowała rasowe kociątko. Gdy zaczęło rosnąć, zdębiała, wcale nie przypominało zwyczajnego kota
  7. Od ponad 80 dni wierny pies czeka na swoją panią. Nie potrafi zrozumieć, że ona już nigdy po niego nie wróci

Źródło: Farmer, brzeg.naszemiasto; TVP Info

Następny artykuł