Pożar - ciągnik
OSP KSRG Szczurowa/Facebook
Autor Aneta Wasilewska - 19 Lutego 2021

Małopolska: Pożar budynku gospodarczego. Spłonął sprzęt rolniczy i samochód

Trzy godziny w gospodarstwie w centrum Szczurowej sześć zastępów straży pożarnej walczyło z ogniem, który pojawił się w budynku gospodarczym. Podczas zdarzenia spłonął sprzęt rolniczy, siano i słoma oraz samochód. Ustalaniem przyczyn pożaru zajmują się policjanci.

15 lutego bieżącego roku doszło do pożaru w Szczurowej w powiecie brzeskim w województwie małopolskim.

Pożar w Szczurowej

O zdarzeniu za pośrednictwem mediów społecznościowych informowali OSP KSRG Szczurowa.

- W dniu dzisiejszym około godziny 17:30 Dyżurny Stanowiska Kierowania otrzymuje informację o pożarze stodoły w naszej miejscowości. Po dotarciu pierwszego zastępu i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono w pełni rozwinięty pożar stodoły, w której znajdował się samochód osobowy, ciągnik rolniczy oraz przechowywane było siano, oraz słoma- poinformowano.

Rolnik w pożarze stracił maszyny rolnicze za 2 mln zł. Rodzina prosi o pomocRolnik w pożarze stracił maszyny rolnicze za 2 mln zł. Rodzina prosi o pomocCzytaj dalej

W gospodarstwie natychmiast przystąpiono do zabezpieczenia miejsca zdarzenia i budowy linii gaśniczych w celu natarcia na płonący budynek. Dodatkowo sprawiono zasilanie z sieci hydrantowej.

- Po dotarciu kolejnych zastępów, sukcesywnie budowano kolejne linie gaśnicze z wielu stron budynku do momentu zlokalizowania pożaru, następnie przystąpiono do wydobycia spalonych pojazdów, częściowej rozbiórki ścian w celu dotarcia do zarzewi ognia oraz przegarniania i przelewania nadpalonej słomy i siana- poinformowali strażacy.

Akcja służb, pracujących na miejscu zdarzenia

Jak przekazali strażacy, po zakończeniu wszystkich czynności, budynek, w którym doszło do pożaru, został zabezpieczony i przekazany właścicielowi.

- Ze względu na silne zadymienie, działania prowadzone były w sprzęcie ochrony dróg oddechowych oraz przy pomocy kamery termowizyjnej, nadmienić również trzeba, że działania utrudniała ujemna temperatura - poinformowali strażacy.

Na miejscu zdarzenia pojawili się: OSP KSRG Szczurowa, OSP KSRG Zaborów, OSP Górka, JRG Brzesko oraz funkcjonariusze policji. Akcja zakończyła się około godziny 21:00. Teraz policja zajmie się ustaleniem okoliczności i przyczyn pożaru. Jak przekazała Gazeta Krakowska, zdaniem strażaków, którzy pracowali na miejscu zdarzenia, do pożaru mogło dość na skutek zwarcie instalacji elektrycznej.

Poniższe zdjęcia z miejsca zdarzenia zostały opublikowane na Facebooku OSP KSRG Szczurowa.

pożar

pożar

pożar

fot. OSP KSRG Szczurowa/Facebook

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: OSP KSRG Szczurowa/Facebook, Gazeta Krakowska

Następny artykuł