Pożar - dobytek rolnika
Facebook/OSP Świercze
Autor Aneta Wasilewska - 19 Grudnia 2020

Ogromny pożar strawił dorobek rolnika. Straty liczone w setkach tysięcy złotych

Do wielkiego pożaru doszło na początku tygodnia w miejscowości Świeszewo. Ogień pojawił się w nocy i zajął budynek gospodarczy. Niestety, po zdarzeniu straty rolnika oszacowana na setki tysięcy złotych.

Do zdarzenia doszło we wtorek 15 grudnia.

-Wczoraj o godzinie 21:40 wyjechaliśmy alarmowo dwoma zastępami do zgłoszonego pożaru budynku gospodarczego, do którego doszło w miejscowości Świeszewo - przekazano za pośrednictwem Facebooka OSP Świercze.

Pożar w miejscowości Świeszewo. Ogień zajął drewniany budynek

Na miejscu zdarzenia, jako pierwsi pojawili się strażacy z OSP Świercze, którzy zastali drewniany budynek zajęty przez rozprzestrzeniający się ogień. Drewniany budynek pełnił rolę magazynu rolnika.

- Po rozpoznaniu sytuacji niezwłocznie przystąpiliśmy do rozpoczęcia działań gaśniczych. W międzyczasie na miejsce dojechały 3 zastępy z JRG Pułtusk, OSP Świeszewko, OSP Jackowo i OSP Nasielsk - przekazano.

Niestety, mimo bardzo szybkiej interwencji strażaków, spaleniu uległa znaczna część drewnianego budynku. Podczas pożaru częściowo zniszczone zostały magazynowane tam nawozy sztuczne i ziarna

- Po dogaszeniu i zabezpieczeniu miejsca zdarzenia powróciliśmy do garaży. Działania prowadzone na miejscu trwały około 3h i zakończyły się przed godziną pierwszą w nocy - przekazała OSP Świercze.

Ogromne straty rolnika

Jak się okazało, ogień, który pojawił się w stodole, strawił minimum 120 ton zboża i 75 ton nawozów. Podczas pożaru uszkodzony został także sprzęt rolniczy, a w tym suszarnia do zboża i przystawka do kombajnu.

Sprawą pożaru już zajęła się policja, która będzie ustalać, jak doszło do pojawienia się ognia w gospodarstwie.

Straty rolnika zostały oszacowane na około 300 tysięcy złotych.

pożar

pożar

fot. Facebook/OSP Świercze

Źródło: Facebook/OSP Świercze, Tygodnik Rolniczy

Następny artykuł