pożar
remiza.com.pl
Autor Magdalena Więckowska - 20 Stycznia 2021

Łunę i dym było widać z daleka. Zadysponowano 10 zastępów straży, nie było już czego ratować

Pożar w miejscowości Tawęcino na Pomorzu wyglądał bardzo groźnie, lecz na szczęście podczas zdarzenia nikomu nie stała się krzywda. Zapalił się budynek gospodarczy, w którym znajdowały się m.in. maszyny rolnicze i sprzęt do pracy.

Pożar zajął budynek gospodarczy, którego powierzchnia wynosiła około 450 metrów kwadratowych. Łunę i dym widać było z daleka.

Pożar w Tawęcinie

Całe wydarzenie opisał portal remiza.com.pl. Zgłoszenie o pożarze otrzymała Państwowa Straż Pożarna w Lęborku około godziny 20:30 we wtorek 19 stycznia 2021 roku.

W miejscowości Tawęcino położonej w powiecie lęborskim na terenie województwa pomorskiego doszło do zapłonu budynku gospodarczego. Wewnątrz znajdowały się dwa traktory i sprzęt do pracy.

Ogień zajął cały budynek gospodarczy, toteż skala pożaru okazała się być naprawdę duża - do Tawęcina zadysponowano dziesięć zastępów straży pożarnej, łącznie ponad czterdziestu strażaków.

Ciało 50-latka odnaleziono w zagrodzie dla bydła. Dramat na wschodzie PolskiCiało 50-latka odnaleziono w zagrodzie dla bydła. Dramat na wschodzie PolskiCzytaj dalej

Szczegóły zdarzenia

Niestety, pomimo tytanicznej pracy obecnych na miejscu strażaków, przedmiotów wewnątrz budynku gospodarczego nie udało się uratować. Również konstrukcja samej budowli została naruszona przez wysoką temperaturę płomieni, więc obecnie nadaje się jedynie do rozbiórki.

Jak podaje portal remiza.com.pl w sąsiedztwie palącego się budynku gospodarczego znajdował się także budynek mieszkalny i wiata. Strażakom udało się na szczęście zabezpieczyć teren w taki sposób, że ogień nie rozprzestrzenił się na inne obiekty.

Wedle relacji wspomnianego portalu kapitan Dawid Górczewski ze straży pożarnej w Lęborku powiedział:

- Przy budynku gospodarczym stały butle z gazem propan-butan, a wewnątrz znajdowały się dwie butle z acetylenem, które zgodnie z procedurami zostały poddane schładzaniu i pomiarom temperatury.

Akcja gaśnicza trwała przez cały wieczór, aż do godziny 2:00 nad ranem 20 stycznia 2021 roku. Straty właściciela budynku gospodarczego i maszyn rolniczych ocenia się na około 300 tysięcy złotych.

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Następny artykuł