Pożar - podpalacz
KMP Tarnów
Autor Aneta Wasilewska - 20 Listopada 2020

Pod osłoną nocy podłożył ogień pod trzy stodoły. Nie ma wątpliwości, w okolicy grasuje podpalacz

Pożar ledwie został ugaszony w Żabnie, gdy strażacy dostali wezwanie o kolejnym. Straż pożarna jednej nocy w okolicy musiała podejmować interwencje trzykrotnie. Patrząc na te zdarzenia, nie ma mowy o przypadku. Policja apeluje o pomoc w odnalezieniu podpalacza, który naraził mieszkańców wsi na ogromne niebezpieczeństwo.

Pożary wybuchały jeden po drugim. W nocy z niedzieli na poniedziałek 15-16 listopada na terenie gminy Żabno w województwie małopolskim doszło do trzech pożarów. Zgodnie z najbardziej prawdopodobną teorią śledczych, za wszystkimi stoi jedna osoba.

Pierwszy pożar w Żabnie. Spłonęła cała stodoła

Do pierwszego pożaru doszło w Żabnie przed godziną 23:00. Na miejscu natychmiast pojawiła się straż pożarna, by ugasić ogień. Niestety, w pożarze całkowicie spłonęła nieużytkowana stodoła. Zgodnie z oficjalnymi informacjami, jakie pojawiły się na stronie policji, podczas podpalenia nie ucierpieli ani ludzie, ani zwierzęta.

- Około godziny 23 w niedzielę zawyły syreny w Żabnie. Okazało się, że płonie budynek gospodarczy. Na miejsce skierowano strażaków z OSP, chwilę później dołączyli do nich policjanci z komisariatu w Żabnie. Po ugaszeniu ognia stwierdzono, że całkowicie spłonęła nieużytkowana stodoła, która najprawdopodobniej została podpalona. Nie było jednak zagrożenia dla osób - przekazali funkcjonariusze.

Wielkie łzy Magdy w kolejnym odcinku Wielkie łzy Magdy w kolejnym odcinku "Rolnik szuka żony". Porażające emocjeCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Jaruś z “Chłopaków do wzięcia” z ważnym przesłaniem do fanów. Nikt się nie spodziewał
  2. Nauczyciele masowo na zwolnienie lekarskie. Liczba L4 wzrosła dwukrotnie
  3. Na miejscu zjawiło się 10 zastępów straży pożarnej. Straty po pożarze są ogromne, spłonęło 85 ton ziarna

Już po chwili straż pożarna dostała kolejne wezwanie. Pożar wybuchł w pobliskiej wsi

Już chwilę po tym, jak ugaszono ogień, syreny strażackie zawyły w pobliskiej wsi Sieradza. W tym miejscu ogień także pojawił się w nieużywanej, wolno strojącej stodole. Straż pożarna ledwo dogasiła ogień, gdy już pojawiło się kolejne wezwanie. Trzeci raz ogień pojawił się w innym miejscu w Sieradzy.

- Wszystko wskazuje, że jest to działanie umyślne osoby, która poprzez podłożenie ognia niszczy nieużytkowane zabudowania gospodarcze. Po ugaszeniu tych pożarów do pracy włączyli się policjanci z Żabna wraz z biegłym z zakresu pożarnictwa - przekazała małopolska policja.

Sprawą zajmują się policjanci. Nie ma wątpliwości, że do podpaleń doszło celowo

Na ten moment sprawą zajęła się Komenda Miejska Policji w Tarnowie. Jak przekazano, funkcjonariusze na początek zajmą się analiza zebranego materiału dowodowego, oceną wartości strat.

- W tym samym czasie będą prowadzone sprawdzenia w terenie zmierzające do zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom gminy - przekazała policja.

Policja prosi mieszkańców o pomoc w wyjaśnieniu sprawy.

- Nie mniej jednak apelujemy do osób mających informacje w tej sprawie o ich przekazywanie anonimowo za pośrednictwem sieci Internet na adres kmp@tarnow.policja.gov.pl lub w sposób tradycyjny, dzwoniąc pod numer telefonu dyżurnego KMP w Tarnowie tel. 47 831 – 1222 czynny całą dobę lub Wydziału Mienia KMP w Tarnowie pod numer telefonu 47 831 1215 czynny w godzinach 7:30-15:30. Tarnowska Policja gwarantuje zachowanie anonimowości osobie, która przekaże takie informacje - apeluje policja.

pożar

fot. KMP Tarnów

Niewiarygodny pościg policji za pijanym rolnikiem. Pole, las i szalony zwrot akcjiNiewiarygodny pościg policji za pijanym rolnikiem. Pole, las i szalony zwrot akcjiCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Siostra Anastazja podała najlepszy przepis na sałatkę jarzynową. Tradycyjna, bez udziwnień, smak każdych świąt
  2. Hollywoodzki aktor w jednej minucie zawarł niemal cały obraz Polski. Wyjątkowym nagraniem podzielił się w sieci
  3. Niestosowne słowa fanki na temat “Rolnik szuka żony”. Manowska dała jej popalić, bezpośrednia do bólu
  4. Potężny wybuch na wsi. Ojciec w szpitalu, rodzina bez dachu nad głową
  5. Mówił, że w tirze wiezie kapustę. Celnicy pobledli, gdy odkryli prawdę
  6. 52-latek chciał skrzywdzić bezbronne dziewczynki. Bohaterski pitbull ukarał go w najboleśniejszy sposób
  7. Mariusz Pudzianowski powiedział o swoim największym lęku. Polacy zwijają się ze śmiechu

Źródło: KMP Tarnów

Następny artykuł