pożar
Facebook / Ochotnicza Straż Pożarna w Czaplinku
Autor Magdalena Więckowska - 23 Grudnia 2020

Stodoła stanęła w płomieniach w środku nocy. Na ratunek ruszyło 9 zastępów straży pożarnej

Pożar, który miał miejsce w środku nocy w miejscowości Miłkowo pozostanie w pamięci mieszkańców na długi czas. Po północy lokalna straż pożarna otrzymała zgłoszenie o płonącej stodole. Na ratunek ruszyło aż osiem zastępów straży pożarnej.

Pożary są jednymi z najczęstszych i najtragiczniejszych zdarzeń, do których na obszarach wiejskich.

Pożar w Miłkowie

Wszystko zaczęło się po północy 23 grudnia 2020 roku. Lokalna straż pożarna otrzymała telefoniczne zgłoszenie o pożarze na terenie jednego z gospodarstw o godzinie 2:43 w nocy.

Od samego początku strażacy spodziewali się pokaźnego pożaru - płonęła bowiem stodoła, a jak wiadomo, takie pożary nie są łatwe do szybkiego ugaszenia.

Duża ilość palących się suchych elementów, siana, drewna itp. potrafi stać się prawdziwym wyzwaniem dla strażaków.

Zniszczyli kilka hektarów gruntów i odjechali. Teraz rolnicy domagają się odszkodowańZniszczyli kilka hektarów gruntów i odjechali. Teraz rolnicy domagają się odszkodowańCzytaj dalej

Jak się okazało, również w tym przypadku ugaszenie stodoły nie było łatwym zadaniem.

Akcja ratownicza

Pierwsza na pomoc do jednego z gospodarstw w Miłkowie pojechała Ochotnicza Straż Pożarna z Czaplinka. Na miejscu strażacy ustalili, że pali się nie tylko stodoła, ale także położona nieopodal trafostacja.

Zadanie strażaków było dwojakie: z jednej strony musieli oni opanować i ugasić palące się obiekty, a z drugiej strony zapobiec przeniesieniu się żywiołu na inne budynki w najbliższym sąsiedztwie.

Jak podają informacje zawarte na profilu Ochotniczej Straży Pożarnej w Czaplinku na Facebooku na pomoc strażakom z Czaplinka przyjechały kolejne zastępy straży pożarnej.

Były to: dwa kolejne zastępy OSP Czaplinek, zastęp OSP Broczyno, zastęp OSP Machliny, zastęp OSP Trzciniec, zastęp OSP Siemczyno, zastęp OSP Kluczewo, zastęp PSP Drawsko Pomorskie.

Dodatkowo na miejsce zdarzenia przyjechała policja, by ustalić przebieg wypadków i powód wystąpienia pożaru.

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Następny artykuł