Pożar - świnie
Bicanski/Pixinio
Autor Aneta Wasilewska - 30 Stycznia 2021

Spłonęła chlewnia na tysiąc świń. Ogromny pożar pod Gostyniem

Do ogromnego pożaru doszło pod Gostyniem w Rokosowie w piątek. Ogień objął chlewnię i stodołę. Już dziś wiadomo, że straty rolnika będą bardzo wysokie. Podczas zdarzenia zginęły zwierzęta.

Do ogromnego pożaru doszło w piątek, 29 stycznia bieżącego roku. Dym wydobywający się z budynku chlewni i stodoły w Rokosowie pod Gostyniem w województwie wielkopolskim zauważono około godziny 17:00.

Natychmiastowa akacja straży pożarnej

W środku chlewni znajdowało się około tysiąca świń. Co więcej, w sąsiadującej stodole trzymano około 500 balotów słomy.

- Na miejsce natychmiast skierowano JRG Gostyń oraz miejscowe jednostki OSP - przekazał portal Tygodnik Rolniczy.

Dwie kobiety oskarżone o wyłudzenie unijnych dopłat. ARiMR wypłaciło jednej z nich 300 tys. złDwie kobiety oskarżone o wyłudzenie unijnych dopłat. ARiMR wypłaciło jednej z nich 300 tys. złCzytaj dalej

Łącznie na miejscu pracowało kilkanaście zastępów straży pożarnej. Sytuację udało się opanować dopiero po czterech godzinach po otrzymaniu zgłoszenia.

Większość zwierząt uratowano

Jeszcze nim na miejscu pojawiła się pomoc, właściciel gospodarstwa i mieszkańcy z okolicznych domów próbowali ratować zwierzęta na własną rękę. Zgodnie z informacjami, jakie przekazała gostyńska PSP, większość zwierząt udało się uratować. Niestety, ze względu na dym i ogień padło kilka z nich.

Na ten moment za wcześnie jest, by wskazać dokładną przyczynę pożaru. Zgodnie z pierwszymi analizami, najprawdopodobniej do pożaru mogło dojść na górze chlewni, gdzie składowano słomę.

Po pożarze trwa także szacowanie szkód. Już teraz wiadomo, że ze względu na ogrom zniszczeń, mogą być wysokie.

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: Tygodnik Rolniczy

Następny artykuł