PRL - wózek
Pewex/Facebook
Autor Aneta Wasilewska - 3 Grudnia 2020

W okresie PRL królowały na ulicach. Pamiętacie jeszcze kultowe wózki dziecięce?

Tak w okresie PRL wyglądały dziecięce wózki, pamiętacie je jeszcze? Kiedyś królował na polskich ulicach, dziś przywołują wiele wspomnień związanych z pierwszymi spacerami.

PRL wywołuje wiele wspomnień, wśród nich na pewno znajduje się wspomnienie takich wózków. Przed laty królowały na polskich ulicach. A jak jest dzisiaj?

Kultowe wózki z PRL

Wszystkie dzieci narodzone w okresie PRL z pewnością jeździły w takich wózkach na swoje pierwsze spacery. Wózki cieszyły się ogromną popularnością wśród młodych rodziców, często przekazywane były z pokolenia na pokolenie, by kolejne maluszki w rodzinie mogły spokojnie zasypiać na świeżym powietrzu. Wzornictwo tych wózków jednoznacznie kojarzy się z okresem PRL, a co ciekawe, po latach powróciły na ulice.

Nieznacznie odświeżony wygląd popularnych wózków przypadł do gustu dzisiejszym rodzicom, lubiącym się w retro klimatach, dzięki czemu popularne przed laty wózki znowu można zobaczyć na polskich ulicach. Jednak nie wszyscy młodzi rodzice mogą sobie na nie pozwolić, ich ceny są astronomiczne.

Pamiętacie jeszcze te wózki? W wielu albumach z okresu PRL można trafić na zdjęcia, na których są doskonale widoczne. Chociaż różniły się kolorami, wszystkie miały ten sam wzór, który odbiera od tego, jak dziś wyglądają nowoczesne wózki.

Przed laty dostępność wózków była znacznie ograniczona, rodzice nie mieli takiego wyboru, jak dziś. Ciekawe, czy obecnie ktoś wybrałby taki wózek dla swojego maluszka.

Następny artykuł