PRL - odkurzacz
Pibwl/Wikipedia/CC BY-SA 4.0
Autor Aneta Wasilewska - 28 Listopada 2020

Przed laty był w niemalże każdym domu. Pamiętacie kultowy odkurzacz z PRL?

Odkurzacz Predom Zelmer jest jednym z tych wspomnień z okresu PRL, które łączy wielu Polaków. Pamiętacie jeszcze, jak w niemalże każdym domu korzystano z podobnych odkurzaczy?

Widoczny na zdjęciu odkurzacz Predom Zelmer jest jednym z symboli PRL. Obok maszynki do mielenia mięsa, młynka do kawy i składaka Romet, odkurzacz Predom Zelmer, jest jednym z najważniejszych przedmiotów, które zostały wytworzone w zakładach „Predom”.

Kultowy odkurzacz z PRL

Zjednoczenie Przemysłu Zmechanizowanego Sprzętu Domowego „Predom” zyskała wielką popularność w okresie PRL. Polacy mogli nabyć wiele przedmiotów codziennego użytku, które przez lata produkowane były w zakładach "Predom". Jak zostało wspomniane wyżej, odkurzacz Predom Zelmer był jednym z flagowych produktów.

Przed laty podobne odkurzacze pojawiały się w niemalże wszystkich domach. Dziś jest nie do pomyślenia, że w sklepach był tak mały wybór produktów. Wystarczy tylko spojrzeć na sklepowe półki dziś, by przekonać się, jak wiele odkurzaczy jest dziś do wyboru.

Chociaż kultowy odkurzacz Prezdom Zelmer jest dziś jedynie wspomnieniem PRL, to obecnie znaleźć go można jeszcze w piwnicach u dziadków i rodziców.

Pamiętacie jeszcze te odkurzacze?

Następny artykuł