Protest rolników
Agrounia/Facebook
Autor Aneta Wasilewska - 8 Października 2020

Nie milkną echa wczorajszych wydarzeń. Rolnicy wyrazili swoje niezadowolenie na ulicach polskich miast

Protesty rolników odbyły się wczoraj w całej Polsce. Rolnicy przeciwni wprowadzeniu "piątki dla zwierząt" wyrazili swoje niezadowolenie, blokując ulice i dostarczając gnojowice u polityków. Media w całym kraju przekazują, co działo się podczas protestów.

Protesty, które odbyły się wczoraj w kilku miejscach w kraju, zapowiadane były przez rolników już w zeszłym tygodniu. Niezadowoleni z propozycji tzw. piątki dla zwierząt przekazywali, że drogi zostaną zablokowane, a słoma i gnojowica zaleją ulice. Zgodnie z zapowiedziami, tak właśnie działo się wczoraj w polskich miastach. Do dziś w mediach głośno o sprawie, w którą angażuje się coraz więcej osób.

Nie miała żadnych szans. Dramatyczne wiadomości z polskiej wsi nad ranem pojawiły się w mediachNie miała żadnych szans. Dramatyczne wiadomości z polskiej wsi nad ranem pojawiły się w mediachCzytaj dalej

Protest rolników. Gnojowica i zablokowane drogi

- Pod biurem poselskim w Janowcu Wielkopolskim stanęła taczka z gnojem i beczka z gnojowicą. To wyraz protestu przeciwko #5dlazwierzat. Dziś w całym kraju zapowiedziano ponad 100 blokad dróg - przekazano za pośrednictwem Twiitera Agro Profil Magazyn Rolniczy.

Gnojowica w taczkach i beczkach pojawiła się przed siedzibami polityków, którzy zagłosowali "za" przyjęciem "piątki dla zwierząt". Rolnicy nie poprzestali na tym, gnojowica została wylana także na drogi. Około 30 traktorów spowolniło ruch na trasie Węgorzewo-Giżycko, gdzie pojawili się rolnicy między innymi z Mrągowa, powiatu bartoszyckiego, węgorzewskiego i kętrzyńskiego. Podczas dolnośląskiego protestu na drogę wyjechały ciągniki, które spowalniały ruch do Łagiewnik w kierunku Wrocławia. W mediach społecznościowych pojawiło się wiele zdjęć i nagrań, na których można zobaczyć, co działo się podczas protestów.

Nie milkną echa wczorajszych wydarzeń. Rolnicy wyrazili swoje niezadowolenie na ulicach polskich miastNie milkną echa wczorajszych wydarzeń. Rolnicy wyrazili swoje niezadowolenie na ulicach polskich miastCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Chlewnia spaliła się jak zapałka. Zginęło 2,5 tys. świń, potem nastąpił kolejny dramat
2. Policja ruszyła na łowy. Masowe kontrole na polskich ulicach
3. Uprawy dla małych i dużych gospodarstw. Na nim cała gmina zbija kokosy, zagłębie czosnkowe to chluba okolicy

To nie koniec. Rolnicy ponownie zjawią się w stolicy

Protesty rolników się nie kończą. Zapowiedziane zostało, że już 13 października we wtorek przeciwnicy wprowadzenia "piątki dla zwierząt" pojawią się na placu Trzech Krzyży w Warszawie. Rolnicy podczas protestów wrażają swój sprzeciw dla dalszych prac nad "piątką dla zwierząt", w której mowa między innymi o wprowadzeniu zakazu hodowli zwierząt na futra, czy wprowadzeniu ograniczenia uboju rytualnego. Zdaniem przeciwników prac nad ustawą o ochronie dla zwierząt, zmiany będą niosły za sobą ogromne straty gospodarcze oraz podzielą całe społeczeństwo.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie można przestać ich jeść, kotlety schabowe z cudownym farszem polecają się na obiad
  2. Tankował samochód, gdy podszedł do niego pies. Przeczytał napis na jego obroży i zdębiał
  3. Nie miała żadnych szans. Dramatyczne wiadomości z polskiej wsi nad ranem pojawiły się w mediach
  4. W Biedronce po taniości, choć na wsi leżą wszędzie. Kolejne uderzenie w rolników
  5. Nowe zjawisko na wsi. Kościół bije na alarm, wskazuje konsekwencje
  6. Kiedy skończy się epidemia? Ekspert nie ma złudzeń, fatalna wiadomość dla Polaków

Następny artykuł