Protest - rolnicy w Warszawie
Piotr Molecki/East News
Autor Aneta Wasilewska - 12 Października 2020

Zapowiadają paraliż całej stolicy. Popieracie blokady ulic?

Protest rolników zapowiedziany został na 13 października bieżącego roku. Protestujący mają pojawić się w stolicy, by wyrazić swoje niezadowolenie w związku z propozycją nowej ustawy o ochronie zwierząt tzw. piątki dla zwierząt. Rolnicy zdradzili, co zaplanowali na jutrzejsze protesty.

Protest rolników rozpocznie się już jutro o godzinie 10:00 na placu Zawiszy w Warszawie. Protestujący przejdą pod ministerstwa rolnictwa oraz do Sejmu i Senatu. Ze względu na ilość rolników, którzy mają pojawić się podczas manifestacji, może dojść do paraliżu centrum stolicy. Można się spodziewać, że w Warszawie pojawi się nawet do kilkudziesięciu tysięcy protestujących.

Protest w Warszawie. Rolnicy przygotowali apel do polityków

- Przygotowaliśmy apel do posłów i senatorów, którzy się teraz zajmują tą ustawą, żeby się opamiętali, żeby zajrzeli do swoich sumień. Żeby pomyśleli, kto na nich tak naprawdę głosował i dzięki komu są dzisiaj w Parlamencie. Czy wybierają rolników, czy zdziwaczałą ideologię, która nigdy na nich nie głosowała oraz nie będzie głosować – przekazał podczas dzisiejszej konferencji prasowej Sławomir Izdebski z Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych i Organizacji Rolniczych.

Co więcej, organizatorzy zapewniają, że wszyscy protestujący będą mieli na sobie maseczki ochronne, by przestrzegać zasad epidemiologicznych. Wiadomo także, że jeszcze dziś organizatorzy protestu będą rozmawiać ze stołeczną policją. Rolnicy mają nadzieję, na porozumienia w sprawie organizacji tak dużego zgromadzenia. Przypomnijmy, zgodnie z prawem w Polsce nie może gromadzić więcej niż 150 osób.

Rolnicy nie zamierzają rezygnować z protestu

Pomimo wyznaczenia całej Polski, jako "żółtej strefy" rolnicy nie mają zamiaru rezygnować z organizacji protestu. Rolnicy są zgodni co do tego, że sytuacja zbyt pilna. Nie mogą czekać, zwłaszcza że ustawa o ochronie zwierząt już dziś jest na komisji senackiej.

Źródło: Topagar

Następny artykuł