Protest - Niemcy
Pixabay.com Darth Liu
Autor Aneta Wasilewska - 12 Grudnia 2020

Supermarkety podnoszą ceny wieprzowiny. Protesty niemieckich rolników przyniosły efekty

Supermarkety w Niemczech odpowiadają na protesty rolników, podnosząc ceny mięsa wieprzowego. Decyzję o podwyżkach podjęły już Lidl, Rewe i Kaufland. Przedstawiciele spółek przekazali, że jak najbardziej rozumieją aktualne kłopoty rolników i chcą im pomóc.

Zgodnie z infomacjami, które pojawiły się w niemieckiej prasie, protesty rolników przyniosły efekty. Handel spożywczy w Niemczech zapowiedział, że wyjdzie naprzeciw hodowcom, podnosząc ceny mięsa wieprzowego.

Lidl, Rewe i Kaufland podnoszą ceny mięsa

Jako pierwszy decyzję w tej sprawie podjęła sieć Lidl, po niej ogłoszenia dotyczące podwyżek cen mięsa podjęły także Rewe i Kaufland. Grupa Rewe, do której należą także sklepy Penny, zapowiedziała, że od teraz będzie skupować wieprzowinę po cenach, które były na rynku przed wybuchem afrykańskiego pomoru świń (ASF), które w konsekwencji przyniosło załamanie całego rynku eksportowego.

- Chcemy wnieść swój wkład w jak najszybsze zakończenie ostrego kryzysu, jaki dotknął niemieckich hodowców trzody chlewnej. Rewe stawia na długofalowe i zrównoważone wsparcie rolnictwa krajowego - przekazał szef działu akwizycji w Rewe Hans-Juergen Moog.

Szef działu akwizycji w Rewe Hans-Juergen Moog przekazał także, że grupa Rewe prowadzi już rozmowy z Niemieckim Związkiem Rolników i inicjatywą "Land schafft Verbindung" ( "Rolnictwo scala kraj"). Jak wiadomo, poruszone zostały kwestie rozszerzenie regionalnych programów obrotu mięsem i działania na rzecz długofalowego wzmocnienia niemieckiego przemysłu mleczarskiego.

"Jak najbardziej rozumiemy aktualne kłopoty i obawy miejscowych rolników"

Supermarket Kaufland zapowiedział, że cena wieprzowiny wzrośnie o jedno euro za kilogram. Nowe ceny obejmą między innymi sznycle wieprzowe, wieprzowinę mieloną, gulasz, czy kotlety schabowe.

- Cena sprzedaży detalicznej różnych rodzajów mięsa wieprzowego wzrasta odpowiednio o jedno euro za kilogram. Jak najbardziej rozumiemy aktualne kłopoty i obawy miejscowych rolników - przekazali przedstawiciele sieci Kaufland.

Protesty rolników w Niemczech

Chociaż protesty w Niemczech przyniosły rezultaty, rolnicy nie składają broni. Jak donoszą media, pod hasłem "Wkrótce stanie ostatni ciągnik" rolnicy zablokowali drogi 500 traktorami w niektórych częściach Meklemburgii-Pomorza Przedniego.

Więcej o strajkach rolników w Niemczech można przeczytać >tutaj<.

Dofinansowanie z ARiMR dla rodziców. Pomoc wyniesie 1500 zł na rodzinęDofinansowanie z ARiMR dla rodziców. Pomoc wyniesie 1500 zł na rodzinęCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

Źródło: Interia Biznes

Następny artykuł