Protest - nocna akcja
Agrounia/Facebook
Autor Aneta Wasilewska - 13 Grudnia 2020

Nocna akcja rolników, na ulicy ziemniaki, kapusta, jajka. "Przyjdzie czas na gnojowice"

Rolnicy z Agrounii wrócili do Warszawy. W nocy z soboty na niedzielę na warszawskim Żoliborzu na drodze wyrzucone zostały jajka, ziemniaki, kapusta i martwa świnia. Po interwencji policji cztery osoby zostały ukarane mandatami. Rolnicy zapowiedzieli, że nie jest to ich ostatnie słowo, zamierzają wrócić do stolicy.

W nocy z soboty na niedzielę rolnicy pojawili się w Warszawie. W pobliżu domu Jarosława Kaczyńskiego na Żoliborzu rozrzucona została kapusta, ziemniaki, jajka. Protestujący zostawili nawet martwą świnię.

Nocny protest w Warszawie

Cała akcja rozpoczęła się po północy na ulicy Mickiewicza na warszawskim Żoliborzu.

- Takie mamy podziękowanie dla prezesa Jarosława Kaczyńskiego za to, że nie dba o polskich rolników - przekazał lider Agrounii Michał Kołodziejczak.

Lider Agrounii podczas protestu zwrócił uwagę na problem, z jakim zmagają się teraz rolnicy, którzy sprzedają jajka i warzywa. Jako przykład została podana cena jajek, które sprzedawane są przez rolników za 15 groszy podczas gdy w sklepie kosztują ponad złotówkę za sztukę.

Marnowanie żywności

- To żadne wyrzucanie żywności. Rolnicy i tak to wyrzucają, bo takie rzeczy się dzieją. Niestety. Nie mają, gdzie sprzedać tej kapusty - przekazał lider Agrounii.

Po proteście pojawiło się wiele komentarzy, w których internauci wskazywali na to, że jedzenie pozostawione na drodze, można byłoby przekazać potrzebującym.

- Dziś niech wszyscy mówią, że to było złe. Niby macie prawo, bo nie znacie problemu. Ale może do jutra odrobicie lekcje i zastanowicie się, dlaczego taki ruch. Nikt wtedy nie powie, że coś było przesadzone - odpowiedział na zarzuty Michał Kołodziejczak za pośrednictwem Twittera.

Rolnicy zamierzają wracać do Warszawy

Podczas protestu, jak i bezpośrednio po nim pojawiło się zapewnienie, że rolnicy będą wracać do Warszawy, by politycy na własne oczy mogli zobaczyć, z jakimi problemami mierzą się rolnicy.

- Nie chcą nas widzieć, to zobaczą te problemy pod swoimi domami - przekazał Kołodziejczak.

- Przyjdzie czas na gnojowice - napisał po proteście na Twitterze.

Cztery osoby zostały ukarane za nocną akcję

Policjanci pojawili się na ulicy Mickiewicza około 1.00 w nocy z soboty na niedzielę. Interwencja zakończyła się wystawieniem czterech mandatów karnych.

- Policjanci interweniowali w związku z popełnionymi wykroczeniami. Mamy do czynienia z osobami, które zarówno tamowały ruch, jak i zanieczyszczały drogę publiczną. W tym przypadku nałożono już cztery mandaty karne wobec osób. Ponadto również będą kierowane wnioski o ukaranie - przekazał w rozmowie z PAP rzecznik KSP nadkom. Sylwester Marczak.

Protest

Protest

Nie milkną echa po akcji rolników. Skala marnowania żywności w PolsceNie milkną echa po akcji rolników. Skala marnowania żywności w PolsceCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

Źródło: Radio Kolor, Twitter, Facebook Agrounia

Następny artykuł