protest rolników
Jan Bielecki / EastNews
Autor Magdalena Więckowska - 13 Października 2020

Rolnik Michał: “Warszawa blokowana przez policję, sprawdzają czy ciągnikami rolnicy nie jadą”. Protesty powracają

Protesty rolników nie słabną. 13 października 2020 roku jest szczególną datą - tego dnia całe rzesze rolników i organizacji rolniczych z całej Polski mają zjechać się do Warszawy, by okazać swoje niezadowolenie związane z najnowszą ustawą o ochronie zwierząt, zwaną tzw. piątką dla zwierząt. Na forach internetowych rolnicy twierdzą, że “Warszawa jest blokowana przez policję”

Protesty rolników wzbudzają rozmaite emocje u różnych grup społecznych. Część zwykłych mieszkańców małych i dużych miast oraz wsi twierdzi, że protest jest potrzebny, ale bez blokowania dróg i wylewania gnojowicy na drogi publiczne. Inna część jest zdania, że protest - w każdej możliwej formie - jest niezbędny. Istnieje również grupa osób, która nie popiera strajków rolników.

Popieracie zakaz wykorzystywania zwierząt nad Morskim Okiem?Popieracie zakaz wykorzystywania zwierząt nad Morskim Okiem?Czytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Zaginęła 16-letnia Małgosia. Potrzebna jest pilna pomoc
2. Banki prześcigają się w zachęcaniu. W ING, mBank czy Pekao już dawno nie było tak atrakcyjnie
3. KRUS może zawiesić emeryturę rolnikowi. Wyjaśniamy o co chodzi i kto może stracić świadczenie

Protesty rolników 13 października

Rolnicy zapowiadają, że przyjadą do Warszawy całymi autokarami, by protestować przeciwko tzw. piątce dla zwierząt. Przewiduje ona znaczne ograniczenie uboju rytualnego, zakaz sprzedaży mięsa za granicę pochodzącego z takich źródeł, zakaz wykorzystywania zwierząt w cyrkach, hodowli zwierząt na futra i wiele innych przepisów. Dotyczą one również zasad przetrzymywania psów na uwięzi oraz zwiększenia uprawnień organizacji prozwierzęcych, tak, by mogły one interweniować w przypadku stwierdzenia nieprawidłowości w zajmowaniu się zwierzętami domowymi. Rolnicy twierdzą, że zapisy najnowszej ustawy o ochronie zwierząt godzą w polskie rolnictwo i jest to pierwszy krok, który doprowadzi do upadku wielu przedsiębiorstw. W tym samym czasie rząd zaczął mówić o rekompensatach dla przedsiębiorców, którzy byliby zmuszeni zamknąć swoje biznesy.

Korzystaliście z jej usług? W przeszłości była sekretem szczęścia wielu par na wsi i w mieścieKorzystaliście z jej usług? W przeszłości była sekretem szczęścia wielu par na wsi i w mieścieCzytaj dalej

Polacy nie chcą futer?

Okazuje się, że 70% społeczeństwa w Polsce nie chce, by zwierzęta były zabijane na cele wyrobu futer. Ponadto wiele osób opowiada się za tym, by uregulować prawnie dobrostan zwierząt i nałożyć pewne ramy legislacyjne na ich właścicieli. 13 października 2020 r. Senat ma pochylić się nad tzw. piątką dla zwierząt i zdecydować, czy zostanie ona uchwalona, czy też nie. Rolnicy czują, że jest to ostatni moment na działania w sprawie, na której im zależy. Na forach internetowych poświęconych rolnictwu pojawiają się głosy krytykujące zachowanie policji w stolicy. Pan Michał, który pojawił się na proteście, podzielił się opinią w mediach społecznościowych: “Warszawa blokowana przez policję, stoją na każdym skrzyżowaniu i sprawdzają czy ciągnikami rolnicy nie jadą”. Sytuację będziemy monitorować na bieżąco.

Jessica z Jessica z "Rolnik szuka żony" ma swój biznes. Nie zgadniecie, czym się zajmujeCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polacy znów masowo ruszą do Lidla. Sieć kusi pożądanymi przysmakami w atrakcyjnych cenach
  2. Protesty nie mogły. Rozpoczęto usypianie 2,5 mln zwierząt
  3. Czy waszym zdaniem kury są inteligentne? Film pokazuje ukrytą prawdę o ich talentach
  4. Monstrualne byki. Trudno uwierzyć, że to nie podróbka [wideo]
  5. Kapitalny biznes na oborniku. Milion złotych zysku rocznie bez problemu
  6. Szkoły zostają zamknięte. DGP: Bunt dyrektorów polskich szkół, zawieszają pracę

Następny artykuł