Psy - okurucieństwo
pikrepo
Autor Aneta Wasilewska - 4 Listopada 2020

Brak słów. Sąsiedzi od miesięcy patrzyli na cierpienie zwierząt, zareagowała dopiero przypadkowa osoba

Psy zupełnie nie przedstawiają już przedstawicieli swojej rasy, to co się z nimi działo w ostatnich miesiącach, przechodzi ludzkie pojęcie.

Psy rasy owczarek niemiecki były skrajnie zagłodzone i zaniedbane. Miały wiele szczęścia, gdy przypadkowy przechodzeń widząc ich stan na terenie jednego z warsztatów w Jelczu-Laskowicach, postanowił natychmiast zareagować.

Ich zdjęcia pokazują, jak w ostatnich miesiącach nikt o nie nie dbał. Psy są wyłysiałe, skóra wisi im na żebrach. Zupełnie nie przypominają owczarków niemieckich.

Psy zostały odebrane właścicielowi

Po interwencji przechodnia, psy zostały odebrane od właściciela przez Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt. Psy trafiły do kliniki weterynaryjnej, gdzie natychmiast rozpoczęły się badania. Zdaniem weterynarza, zwierzęta już od wielu miesięcy były skrajnie zaniedbywane przez swojego właściciela.

Jak przekazał Konrad Kuźmiński z Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt, sąsiedzi od dawna wiedzieli, co dzieje się ze zwierzętami i niestety, nikt nie zareagował na wielkie okrucieństwo właściciela. Na szczęście przypadkowo przechodząca obok osoba przejęła się losem psów na tyle, by zainterweniować.

- Na oczach setek ludzi w Jelczu-Laskowicach, na terenie warsztatu samochodowego, od kilkunastu miesięcy rozgrywał się dramat psiaków. Sąsiedzi udawali ślepych lub głupich. Każdy przechodził obojętnie obok potrzebujących istnień, należących do handlarza samochodami. Aż do wczoraj, gdy zwierzęta dostrzegł przechodzień - o sprawie niezwłocznie zawiadomił Policję, która będąc znana ze swojej skuteczności w zwalczaniu przestępczości - nie zrobiła nic. Od 13:00 do 24:00 szereg instutucji wiedziało o losie psów, jednak nikt nie raczył im pomóc - przekazano na Facebooku DIOZ.

Zgodnie z informacjami, jakie pojawiły się na stronie Radia Wrocław, Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt zajął się już sprawą, składają zawiadomienie o przestępstwie do prokuratury. Właściciel psów może otrzymać do trzech lat pozbawienia wolności za znęcanie się nad zwierzętami.

Obecnie prowadzona jest zbiórka na pomoc zwierzętom, które odebrane zostały od właściciela. Każda osoba o dobrym sercu może dołożyć swoją cegiełkę.

psy

psy

psy

fot. Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt/Facebook

Źródło: Radio Wrocław

Następny artykuł