Psy - wyrok
pxfuel
Autor Aneta Wasilewska - 22 Października 2020

Znęcał się nad psami, kurami i innymi zwierzętami. Został skazany na prace publiczne

Psy, kury, gołębie, a także inne zwierzęta, które pojawiły się u mężczyzny przeszły prawdziwe piekło. Niestety, w głośnej sprawie znęcania się nad zwierzętami zapadł właśnie wyrok. Ich oprawca został skazany na prace publiczne. Czy wyrok jest adekwatny do popełnionego czynu?

Psy, kury, a nawet gołębie, które posiadał 65-latek z Kiełpina przeszły prawdziwe piekło. Mężczyzna doprowadził do tego, że jego zwierzęta były skrajnie wychudzone, w dramatycznie słabej kondycji. Niestety, na jego posesji odnaleziono nie tylko zwierzęta, nad którymi się znęcał. Na posesji odnaleziono także kości martwych zwierząt, które należały do 65-latka. W jego sprawie już zapadł wyrok.

Marlena z Marlena z "Rolnik szuka żony" wykazała się prawdziwą odwagą. Jej decyzja całkowicie zaskoczyła fanówCzytaj dalej

Dramat zwierząt. Psy, kury i gołębie przeszły prawdziwe piekło

W głośnej sprawie 65-latka z Kiełpina zapadł wyrok nakazowy. Takiego typu wyroki są wydawane, gdy nie ma żadnej wątpliwości, że osoba jest winna w sprawie. Jeżeli chodzi o ten przypadek, nie było mowy o pomyłce. Wszystkie dowody znalezione na posesji, świadczyły o winie właściciela. Materiał dowodowy wskazywał jednoznacznie, a warto zaznaczyć, że w sprawę włączyło się Biuro Ochrony Zwierząt, wolontariusze mieli także obdukcje od weterynarzy, całą serię zdjęć, a nawet opinią policjantów. Rażące zaniedbanie zwierząt widoczne było, jak na dłoni. Nie ulegało więc wątpliwości, że 65-latek zostanie oskarżony przez prokuraturę.

- Chodzi o dwa psy rasy mieszanej, 57 gołębi, kury i inne zwierzęta. Żyły w bólu i cierpieniu. Gospodarstwo było utrzymane w stanie rażącego zaniedbania i niechlujstwa - zaznaczył prokurator Zbigniew Fąfera, rzecznik zielonogórskich śledczych.

Co więcej, prokuratura oskarżyła mężczyznę o głodzenie zwierząt, a także o to, że nie zapewnił im leczenia weterynaryjnego. Jego zwierzęta, które znaleziono ledwo żywe, były skrajnie wychudzone i w fatalnej kondycji.

Prace społeczne za znęcanie się nad zwierzętami

Sprawa 65-latka zakończyła się ograniczeniem wolności na pół roku. Mężczyzna ma także przepracować 40 godzin społecznie, a do tego nie może posiadać ani hodować zwierząt przez najbliższe osiem lat.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Porażające sceny. Nagranie ze Szczeną z "Chłopaków do wzięcia" trafiło do sieci, internauci stanęli jak wryci
2. Biedronka szykuje potężną niespodziankę. Będzie rozdawać vouchery na 20 złotych, musisz jednak być jednego dnia w sklepie
3. Kolejne uderzenie w rolników. Zbiory kukurydzy zagrożone, tym razem inny winowajca niż pogoda

Rusza ogromne wsparcie finansowe, wypłaty nawet do 250 tysięcy złotych. Nabór wniosków rozpoczyna się na dniachRusza ogromne wsparcie finansowe, wypłaty nawet do 250 tysięcy złotych. Nabór wniosków rozpoczyna się na dniachCzytaj dalej

Wolontariusze, którzy zajmowali się sprawą maltretowanych zwierząt, nie godzą się z takim wyrokiem, który i tak najprawdopodobniej zostanie uchylony.

- Sąd nie orzekł zapłaty nawiązki, co jest obligiem w takich sprawach. Kara finansowa jest najbardziej skuteczna w takich przypadkach - zanaczyli wolontariusze, zaangażowani w sprawę zwierząt z Kiełpina.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gessler podała przepis na przepyszną wątróbkę. Podaje ją z niebywałym smakołykiem
  2. Rysia i Krysia miały umrzeć na futra. Cudem je uratowano, ich oczy mówią wszystko
  3. Wielkie zmagania i ogromna niespodzianka. Widzowie "Rolnicy. Podlasie" nie mogli się spodziewać
  4. Kierowcy mogą mieć problemy na drogach. Wszystko zacznie się 21.10
  5. Rewolucyjna propozycja, może wpłynąć na codzienne zwyczaje Polaków. Decyzja może paść w przyszłym tygodniu
  6. Padła jasna deklaracja odnośnie dodatkowej emerytury. Seniorzy mogą mieć powody do radości
  7. Nawet 2 tysiące złotych nowej emerytury. Wystarczy spełnić jeden warunek, chodzi o zwierzęta

Źródło: Gazeta Wyborcza

Następny artykuł