Pszczelarstwo - miód
RobertCheaib/ Pixabay
Autor Aneta Wasilewska - 7 Lutego 2021

Nabór wniosków tylko do 15 lutego. Zgłaszać się mogą pszczelarze z regionu podlaskiego

Pszczelarze z województwa podlaskiego do 15 lutego mogą zgłaszać wnioski. Zarząd Województwa Podlaskiego podjął decyzje o wprowadzeniu systemu identyfikacji wizualnej dla regionalnych miodów. Oznaczenie "Miód podlaski" ma być informacją dla klientów nie tylko o pochodzeniu produktu, ale i gwarancją jakości.

-Pszczelarze z województwa podlaskiego mogą oznakować swoje miody etykietą "Miód podlaski", którą przygotował samorząd województwa, by promować te regionalne produkty. Chętni właściciele pasiek mogą się zgłaszać do urzędu marszałkowskiego w Białymstoku do 15 lutego - informuje PAP.

Etykieta "Miód podlaski"

Nowa etykieta oprócz nazwy "Miód podlaski" zawiera także kolorowe piksele, znane z ze znaków promocyjnych województwa podlaskiego.

- Zależało nam, aby doskonałej jakości miody z Podlaskiego były łatwo dostrzegalne dla klienta, a jednocześnie, aby pszczelarze uzyskali dostęp do bardzo prostego i wiarygodnego systemu promocji i ochrony - mówił o akcji Stanisław Derehajło, wicemarszałek województwa podlaskiego.

Tragedia na terenie Spółdzielni Mleczarskiej. Nie żyje 55-letnia pracownicaTragedia na terenie Spółdzielni Mleczarskiej. Nie żyje 55-letnia pracownicaCzytaj dalej

Jak poinformował urząd, wspólna etykieta jest znakiem dla klientów i konsumentów, którzy dzięki niej będą mogli łatwiej zidentyfikować dany miód. Etykieta podpowie nie tylko, skąd pochodzi produkt, ale i będzie swoistym znakiem jakości.

- Każdy, kto kupi "Miód podlaski" z naszą etykietą ma pewność, że nabywa produkt od lokalnego pszczelarza, który sam doglądał swych pszczół. Każdą pasiekę odwiedzają nasi pracownicy, a wyniki wizytacji będą dostępne na stronie Podlaskiego Centrum Produktu Lokalnego - dodał Derehajło.

Informacje dla pszczelarzy

Zgodnie z informacją urzędu, każdy pszczelarz może dostać do dwóch tysięcy etykiet na swoje produkty, banderole i zakrętki do słoików. Pszczelarze mogą otrzymać do 2 tysięcy sztuk etykiet (adekwatnie do skali produkcji).

- Nabór zgłoszeń trwa do 15 lutego - informuje portal Wrota Podlasia.

Więcej informacji pod nr tel.: 85-66-54-826 bądź adresem produkty@wrotapodlasia.pl.

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: PAP, Portal Spożywczy, Wrota Podlasia

Następny artykuł