Robert Lewandowski
Pool/Imago Sport and News/East News
Autor Magdalena Więckowska - 14 Stycznia 2021

Robert Lewandowski widzi potencjał w rolnictwie. Nie do wiary, w co zainwestował

Robert Lewandowski jest najsłynniejszym polskim piłkarzem i zarazem jednym z najpopularniejszych sportowców w naszym kraju. Poza kariera sportową Robert Lewandowski sporo inwestuje - tym razem jego wybór padł na firmę biotechnologiczną.

Robert Lewandowski najwyraźniej widzi wielki potencjał w nowoczesnym rolnictwie - firma Bio-Lider, w której ma jedną trzecią udziałów została zarejestrowana we wrześniu 2020 roku.

Robert Lewandowski i rolnictwo

Nie jest tajemnicą, że nowoczesne rolnictwo jest często prawdziwą żyłą złota. W sytuacji, gdy prowadzenie gospodarstwa jest ściśle związane z korzystaniem z najnowocześniejszych zdobyczy technologii można liczyć na większe plony i sprawniejszą pracę.

Coraz większa liczba rolników przekonuje się do nowoczesnego podejścia do prowadzenia gospodarstwa. Nie inaczej ma się rzecz z Robertem Lewandowskim, który najwyraźniej dostrzegł wielki potencjał w inwestowaniu w nowoczesną firmę biotechnologiczną.

Czym zajmuje się zatem firma Bio-Lider? Jak sama nazwa wskazuje, ideały firmy są zorientowane na ekologicznym aspekcie działalności rolniczej. Powstała ona dzięki połączeniu z wcześniej istniejącą spółką o nazwie Bio-Gen, która na przestrzeni lat stała się jednym z liderów produkujących biopreparaty dla rolników, sadowników i hodowców zwierząt.

Andrzej i Gienek z Andrzej i Gienek z "Rolnicy. Podlasie" pokazali, jak spędzają zimę. Wspaniałe słowa fanówCzytaj dalej

Bio-Lider i Bio-Gen

Osobą, do której należy wspomniana wcześniej spółka Bio-Gen jest Jarosław Peczka. Jest on specjalistą, który posiada aż 30-letni doświadczenie na rynku biopreparatów dla zwierząt i roślin.

Wiedza i doświadczenie Jarosława Peczki z pewnością mają wielką wartość przy kapitale, który do rozrostu biznesu dołożył Robert Lewandowski. Bio-Gen może się pochwalić w swoim portfolio produktami takimi jak stymulator wzrostu plonów, specyfiki zwiększające odporność roślin lub zabezpieczające je przed przymrozkami, a także rewitalizator gleby.

Innowacyjne pomysły są tutaj łączone z zaawansowaną technologią, tj. pracą specjalistów w laboratorium, którzy hodują ponad kilkaset szczepów różnych mikroorganizmów. Warto dodać, że spośród prywatnych firm tego typu jest to jeden z liderów na polskim rynku.

Warto dodać, że Robert Lewandowski przed decyzją o inwestycji w firmę biotechnologiczną włożył kapitał m.in. w otwarcie własnej restauracji w Warszawie, czy w aplikację o nazwie Less służącą do sprzedaży używanych ubrań.

Najsłynniejszy piłkarz w Polsce posiada także udziały w firmie, która wynajmuje nieruchomości, a także w LS Investments, która buduje apartamenty w stolicy Polski.

Jak widać, Robert Lewandowski nie próżnuje, a jego biznesowy zmysł zaprowadził go do branży nowoczesnego rolnictwa. Miejmy nadzieję, że firma będzie odnosiła wiele sukcesów, z których będą mogli korzystać rolnicy w Polsce i za granicą.

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Następny artykuł