Rolnictwo - Kubota
kpl.kubota-eu.com/ materiały prasowe/ KUBOTA INWESTUJE W TEVEL
Autor Aneta Wasilewska - 28 Stycznia 2021

Rolnictwo niedalekiej przyszłości. Kubota inwestuje w branżę latających robotów do zbioru owoców

Autonomiczne latające roboty, które zbierają owoce - w takie rozwiązania zainwestowała firma Kubota. Rolnicy mogą oczekiwać, że produkt wejdzie na rynek już w 2021 roku.

- Pomimo roku pełnego niepewności związanej z pandemią Covid-19 firma Kubota niezmiennie skupia się na przyszłości i w ramach rundy inwestycyjnej serii B finansowania przedsięwzięć inwestuje 20 milionów dolarów w firmę Tevel, lidera branży latających autonomicznych robotów do zbioru owoców - poinformowała w tym tygodniu firma Kubota.

Jak przekazano, nowa inwestycja jest jedną ze ścieżek na drodze do innowacji, którą obiera Kubota, by tworzyć nowe możliwości biznesowe, produkty, a także usługi.

- Globalizacja przedsiębiorstw stoi obecnie w obliczu punktu zwrotnego z powodu pandemii Covid-19. Grupa Kubota zamierza rozwijać działalność biznesową opartą na społecznościach lokalnych i dostarczać zintegrowane i partycypacyjne rozwiązania, postęp technologiczny i wyjątkową wartość dla klienta w każdym segmencie swojej działalności - zaznaczono.

Obrazy RolnikINFO"Moje problemy z policją trwają". Andrzej z "Rolnicy. Podlasie" szczerze o nadchodzących rozprawachCzytaj dalej

Zwiększenie bezpieczeństwa żywnościowego

- Każdego roku na świecie produkuje się ponad 800 milionów ton owoców na obszarze 70 milionów hektarów, co daje roczną wartość rynkową wynoszącą 1 bilion dolarów. Rolnicy wydają rocznie 100 miliardów dolarów na zbiór owoców i zatrudniają na krótkie okresy ponad 10 milionów pracowników tymczasowych zbierających owoce - poinformowano.

Coraz większym wyzwaniem jest także znalezienie pracowników, którzy zbieraliby owoce. Do takich problemów należy dołożyć jeszcze pandemię, która w znacznym stopniu skomplikowała przekraczanie granic, co przełożyło się na niedobór siły roboczej. Nowe rozwiązanie, na które postawiła firma, ma przyczynić się do zwiększenia światowego bezpieczeństwa żywnościowego.

Autonomiczne latające roboty do zbioru owoców

Forma Tevel odpowiedzialna jest za opracowywanie autonomicznych latających robotów, służących do zbioru owoców. Roboty są połączeniem sztucznej inteligencji, która rozpoznaje obrazy, zaawansowanej robotyki i inżynierii lotniczej.

- Wyzwania technologiczne, jakie napotkała firma, zostały już pokonane i produkty mają wejść na rynek w 2021 roku. Rozwiązanie firmy Tevel zapewnia najwyższą wydajność przy najniższych kosztach, a także wysoką elastyczność, która umożliwia zbiór wielu rodzajów owoców. Strategiczna pozycja firmy Kubota jako lidera w rolnictwie i produkcji sprzętu na świecie w połączeniu z firmą Tevel wspomoże rozwój technologii automatyzujących zbiór owoców oraz umożliwi uruchomienie działalności w zakresie rozwiązań wykorzystujących te technologie, co przyczyni się do oszczędności pracy i poprawy wydajności w rolnictwie - przekazano.

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: Kubota

Następny artykuł